Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo precej zjasnilo, ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem šibka burja.
17°C | 29°C
torek, 24.07.2018
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 30°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 29°C
petek, 27.07.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Otvoritev pravljične hišice v pravljični ......


KULTURA

| |
01.06.2018      10:16
A A

Otvoritev pravljične hišice v pravljični deželi Pr` Fartku


Na lepo sončno nedeljo, 20. maja, je na Gobavici nad Mengšem pri Fartkovi domačiji potekala tradicionalna celodnevna prireditev "Pravljična dežela Pr`Fartku".


Slavnostna otvoritev Pravljične hišice ob prisotnosti župana Franca Jeriča in podžupana Boga Ropotarja
Slavnostna otvoritev Pravljične hišice ob prisotnosti župana Franca Jeriča in podžupana Boga Ropotarja
Deli:

Kot vsako leto so se obiskovalci zbrali v Pravljični deželi po zamisli pisatelja  Ivana Sivca, ki je pred začetkom iskanja zakladov v gozdičku in celotnega pravljičnega dogajanja nagovoril vse obiskovalce. Obiskovalcem in vsem udeleženim se je zahvalil organizator Tomaž Fartek. Obiskovalce je pozdravil tudi podžupan Bogo Ropotar. V gozdičku pravljične dežele je za tem potekala slavnostna otvoritev lesene skulpture Dobra vila Valentina in nato še slovesna otvoritev pravljične hišice ob prisotnosti župana Franca Jeriča in podžupana Boga Ropotarja.

Dogajanje se je nadaljevalo s pravljično urico pisatelja Ivana Sivca, otroci so risali, ustvarjali in sodelovali ter se skupaj veseli. V popoldanskem času je vodenje prevzel animator palček iz Družinskega gledališča Kolenc, nadaljnje iskanje zakladov, palčkove karaoke, animacijska predstava Jole in Bole, za popestritev dogajanja sta nas obiskala tudi znana slovenska smučarja Žan Grošelj in Martin Čater. Pod vodstvom Alenke Gotar je potekal muzikal Sneguljčica, kar je bilo pika na i celodnevnemu dogajanju, na koncu je sledil še ples palčkov v Pravljični deželi.

Velika zahvala gre najprej Ivanu Sivcu za skupno sodelovanje in da smo skupaj izpeljali tako barvit program pod pokroviteljstvom Občine Mengeš, Turističnega društva Mengeš, s pomočjo Klemen Transport, s. p., in Seršen Transport, d. o. o., ter s pomočjo vseh navzočihin udeleženih, ki so pripomogli pri izvedbi tako pravljičnega celodnevnega dogajanja. Prihodnje leto, prav tako tradicionalno tretjo nedeljo, 19. maja 2019, pa se zopet srečamo v Pravljični deželi Fartkove domačije.

 

Besedilo: Sabrina Fartek

Foto: Boštjan Jamšek

Ilustracije: Tina Švajger Sivec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
30.07.201 | Družabni dogodki
Zabavno plesni tabor
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
30.07.201 | Družabni dogodki
Zabavno plesni tabor

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo