Logo MojaObčina.si
JUTRI
25°C
13°C
TOR.
25°C
12°C

3. tradicionalni pohod po meji občine Mengeš

KDAJ: 10. 4. 2023 ob 7.00 (velikonočni ponedeljek)
ZBOR: na parkirišču (makedam) pri križišču cest Preserje pri Radomljah in Kamniške ceste
DOLŽINA: cca 27 km
TRAJANJE: cca 8 ur s postanki
PRIJAVE: do četrtka, 6. 4. – SMS ali klic na 031 869 414 (Helena) ali 040 229 010 (Jure)

OPIS POTI: Na pot okoli občine Mengeš se bomo odpravili iz parkirišča pri železniški progi v Preserjah, kjer bomo prečkali cesto in nadaljevali za Lekom čez polje proti Topolam. Tam bo prvi postanek in jutranja kava. Iz Topol se bomo odpravili čez Debeli vrh, se nato spustili do Phliškega bajerja (Koseški bajer), nato bo sledil rahel vzpon, mimo Hrastovca do naslednjega postanka - Rašica. Na Rašici nas bo tudi že čakala okrepitev. Privoščili si bomo malce daljši postanek, ki je namenjen malici, ki si jo lahko prinesete s seboj, bo pa tudi dovolj časa, če si bo kdo zaželel malico (po ugodni ceni) iz ponudbe koče na Rašici. Po tem, ko se okrepčamo, se bomo z Rašice odpravili v dolino in še naprej sledili meji občine Mengeš ter od daleč opazovali Trzin. Pri gradu Jable bomo po potrebi naredili še en krajši postanek, nato nas bo čakal samo še na zadnji ravninski del poti čez Mengeško polje, drevored Lipce, do izhodišča.Oglejte si tudi