Logo MojaObčina.si

Medvode

JUTRI
26°C
13°C
NED.
26°C
14°C
Deli
1600

Dobrodošli na novem igrišču pri OŠ Medvode

V spomladanskih mesecih smo, z izvedbo 2. faze, zaključili gradnjo novega šolskega športnega igrišča pri Osnovni šoli Medvode. Zgradili smo grbinasti poligon (pumptrack), naprave za vadbo z lastno težo (street workout), manjše otroško igrišče in preplastili košarkarsko igrišče z umetno maso.

Lansko leto smo pri Osnovni šoli Medvode začeli z gradnjo šolskega športnega igrišča, na katerem smo zgradili igrišči za košarko in mali nogomet, tristezno 200-metrsko atletsko stezo, stezo za tek na 60 metrov in skok v daljino ter prostor za met krogle. Pri gradnji atletske steze nam je pomagalo tudi Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport s sofinanciranjem na javnem razpisu. Igrišče služi v prvi vrsti potrebam Osnovne šole Medvode in bližnjega Vrtca Medvode, v popoldanskih urah in med vikendi pa je postalo priljubljeno zbirališče občanov.  Celotna vrednost investicije se giblje okrog 300.000 evrov.Zaključena investicija je posebno darilo šolarjem ob zaključku šolskega leta, saj smo prepričani, da bo v poletnih mesecih športno igrišče postalo eno izmed najbolj popularnih zbirališč mladih in aktivnih Medvoščanov. Slovesno odprtje novega šolskega športnega igrišča je potekalo na zadnji šolski dan, v ponedeljek, 24. junija 2019. Slavnostnemu odprtju igrišča je sledila prireditev ob zaključku šolskega leta. V športno obarvanem kulturnem programu so nastopili učenci OŠ Medvode, zbrane pa so nagovorili tudi ravnateljica, mag. Damjana Šubic, predstavnik Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, gospod Darko Repenšek in župan Nejc Smole. Vsi so izrazili željo, da bodo igrišče za različne oblike rekreacije uporabljale vse starostne skupine in da bodo uporabniki lepo skrbeli zanj.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi