Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Do lepšega obraza z veliko vode


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
01.10.2014      20:44
A A

Do lepšega obraza z veliko vode


Ali je možno, da bo naš obraz lepega izgleda brez gubic v kolikor bomo vnašali v telo premalo vode?


Voda je osnova za lepo kožo na obrazu
Voda je osnova za lepo kožo na obrazu
Deli:

Voda v našem telesu opravi ogromno dela, saj skrbi za uravnavanju telesne temperature, oskrbuje celice s hranili in kisikom, odstranjuje odpadne snovi iz telesa in je tako rekoč v vseh delih našega telesa.

 

To je moj odgovor, "zakaj vaša koža potrebuje vodo"?

 

Ste vedeli, da lahko pri normalni športni aktivnosti izgubimo z znojenjem cel liter vode, medtem, ko pri enourni intenzivni vadbi ali pri visoki zunanji temperaturi lahko izgubimo celo več kot liter vode na uro. Ne zanemarjajte vnašanja dovolj velik količin vode med športno aktivnostjo.

 

Moj primer dehidriranosti med kolesarjenjem lahko opišem takole, po dve in pol urnem kolesarjenju in popitih samo 1/2 litra vode tekom aktivnosti se mi je pri koncu že tako vrtelo, da sem skoraj bruhala, moči pa žal od nikjer.

Ker je človeško telo sestavljeno iz tako velike količine tekočine nam je pomankanje 1% te življensko pomembne tekočine za našo kožo že lahko pogubno.

 

Voda povsod z nami.

Tudi pri kozmetiki poznamo razlike, saj na policah v trgovini najdemo kreme, ki svoje delo opravijo kvalitetno in dovolj vlažijo našo kožo in kreme, ki vlažijo našo kožo veliko premalo in lahko naredijo naši koži več škode kot koristi. Nikoli se ne branimo vlage, niti pri mastni in mešani koži, ki prav tako rabita dovolj vlage saj moramo v naši koži kljub temu vzpostaviti ravnovesje in koži zagotoviti dovolj vlage.


Pri pomankanju vlage v naši koži (telesu) lahko prihaja do resnih poškodb in hitrejšega nastanka gubic in gub, tega si pač ne želimo, kajne? Vezivna vlakna se razrahlajo, koža je bolj občutljiva na zunanje vplive (veter, mraz, sonce), lahko popokajo kapilare, posledica je rosacea in koža se ne zna zaščititi pred vremenskimi dejavniki.

 

In kako prepoznamo, da naša koža nima dovolj vlage ?

 

Če samo menite, da vaša koža potrebujete vlago, poskrbite, da boste izbrali pravo vrsto vlažilne kreme za vaš tip kože. V nasprotnem primeru lahko naredite premalo za vašo kožo. Odločite se za posvet pri svoji kozmetičarki, ki vam bo priporočila pravo in dobro vlažilno kremo za vaš tip kože.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KOZMETIČNI SALON NEGUJ.SE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KOZMETIČNI SALON NEGUJ.SE
KOZMETIČNI SALON NEGUJ.SE
Tacenska cesta 108
Tel: 031-406-338
Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo