Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Zahvalna nedelja na Brdu


VERSKE

| |
16.11.2014      19:15
A A

Zahvalna nedelja na Brdu


Misli današnjega dne so predvsem usmerjene v zahvalo v prvi vrsti Bogu, pa tudi vsem, po katerih nam Bog naklanja in podarja svoje darove. Na zahvalno nedeljo se v cerkvi Marije Vnebovzete na Brdu zberejo tudi zakonski jubilanti, ki praznujejo v tistem letu okroglo obletnico zakona.


Deli:

Čeprav smo tokrat na zahvalno nedeljo praznovali tudi  praznik posvetitve Lateranske bazilike, smo mi praznovali  zahvalno nedeljo, a se v molitvi spomnili tudi bazilike. Še pred nagovorom Ivana Povšnerja duhovnega pomočnika je besede pozdrava izrekel Andrej Burja, ki je omenil kako se je svet spremenil, kako imaš s pritiskom na tablico cel svet na dlani. A ob tem se sprašuje, če je res tako? Lahko naše medsebojne odnose s sozakonci, otroci , starši, vnuki sosedi sodelavci...res lahko uredimo s pritiskom na nekaj tipk. NE . Zakonski jubilanti, ki so danes med  nami so kakor device iz Matejevega evangelija in to pametne, saj so v zakon prinesli tudi olje in tako njihove svetilke svetijo še danes in zato Vam danes izrekam v imenu vse župnije dobrodošlico in zahvalo za vaše pričevanje medsebojnega razumevanja in sožitja, kot moža in žene.  Nagovor, ki ga je pripravil Ivan Povšnar  je bil namenjen predvsem zakonskim jubilantom. A ne popolnoma ves, saj je nekaj besed, bolje stavkov letelo tudi na tiste, ki pridejo na svet, ko se dva med seboj neizmerno ljubita. In ravno ti stavki, ki so bili čista resnica, so izzvali dobro voljo in smeh v cerkvi. Kakšen je stik matere z otrokom : Mami kje je moja obleka, kje so moji čevlji? Mami kdaj bo kosilo? Mami, ali mi kupiš tole igračo? Takšen je odnos otroka do matere in kakšen do očeta. Ati, kje je mami?Ati,ali smem peljati traktor? Ati me boš peljal na trening? Kako pa je, če gre žena od doma in to na duhovne vaje. In tam se med seboj pogovarjajo in vprašanje se glasi:  Katera od vas ima moža rada? Vse  udeleženke dvignejo roke. Naslednje vprašanje se glasi: Kdaj ste zadnjič povedale možu, da ga imate rade? Tu pa se že malo zatakne in odgovori so  včeraj , prejšnje dni, se ne spomnim. Dogovorijo se, da pošljejo možem SMS z naslednjo vsebino: Ljubim te dragi! Zanimiv so bili odgovori: Hej mati mojih otrok si bolna? Žena, kaj pa je to zdaj? A si spet razbila avto? Žena ne ovinkari povej koliko rabiš denarja? Žena, ali sanjam? A misliš resno, ali se šališ?.....Vaše žene zakonski jubilanti in vaši možje jubilantke mislijo resno in to že veliko let. Ob koncu tega res zanimivega nagovora se je zbranim jubilantom ter župnijskim sodelavcem in župljanom zahvalil in zaželel , da jih Bog blagoslavlja in spremlja na vseh poteh življenja. Po končani sveti maši, ko je zbranim čestital še domači župnik Andrej Svete so se skupno odpravili v župnišče, kjer so bili deležni pogostitev, ki jo je pripravila župnijska Karitas Brdo Zlato polje. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo