Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Srečanje otroških pevskih zborov dekanije ......


VERSKE

| |
17.05.2015      17:07
A A

Srečanje otroških pevskih zborov dekanije Domžale


Srečanje otroških pevskih zborov dekanije Domžale je tokrat potekalo v cerkvi sv. Jurija v Ihanu, kjer sta zbrane najprej pozdravila domači župnik dr. Andrej Marko Poznič in animator za cerkveno petje Janez Avsenik .


Deli:

Majhna, a zato nič manj pomembna cerkvica je še kako dobro poznana Ihanskim zvončkom in slednji so začeli tokratno srečanje. Zbor , ki ga vodi sestra Mirjam Ferčak in na orgle spremlja Maja Lazar ima vedno tudi obilo instrumentalistov in tudi tokrat je bilo tako. Andreja Jeretina je na srečanje pripeljala otroški zbor iz župnije Jarše. Predstavili so se nam  skupaj z flavtistko Greto Pflaum in kitaristom Anžetom Kovačičem. Vedno nasmejani in razigrani v značilnih barvah sončka so tudi letos zapeli otroci zbora Sončni žarki iz Domžal ob spremljavi na kitari  zborovodkinje Lili Sever. Kar nekaj časa je bilo potrebno, da so se na oder postavili pevci iz Moravč. Moravški Zvončki so že nekaj let najštevilčnejši zbor na srečanjih. Vodi jih Barbara Fale na orglah pa jih spremlja Dominik Štefan. Zbor Zvonček iz župnije Vir  ima zborovodkinjo in  zborovodjo  Ano Pirnat in Martina Jereba, ki je tokrat zbor tudi vodil. Za spremljavo na kitaro je tokrat pri Zvončkih skrbel Boštjan Pohlin. Majhni, a kljub temu  glasni so pevci iz župnije Dob. Vodi jih Tina Grošelj, na kitaro jih spremlja Žiga Pogačar. Slišijo pa na ime Mavrica. Kot zadnji je tokrat nastopil otroški pevski zbor župnije Brdo, ki ga vodi in spremlja na kitari  Petra Avbelj. A s tem srečanja še ni bilo konec, saj so vsi zbori skupaj zapeli še dve pesmi. Tudi tokrat so se gostitelji izkazali in mladim pevcem in spremljevalcem pripravili obilno pogostitev, da ne omagajo od silnega petja na poti domov.                
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo