Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Romanje na praznik Brezmadežne


VERSKE

| |
16.12.2012      12:33
A A

Romanje na praznik Brezmadežne


Pred desetimi leti smo prvič poromali k Brezmadežni v kapelo Lurške Matere Božje v Podgoro pri Zlatem polju enkrat številnejši enkrat malce manj, a vedno z dobrim namenom. Pred petimi leti smo naši romarski poti dodali še postajo pri Zajčevih in tako naši poti dodali še nekaj korakov več, nekaj trenutkov za premišljevanje, ali molitev. V teh letih smo doživeli marsikaj , vsaj kar se vremena tiče a tako idiličnega kakor je bil tokrat še ne.


Deli:
Na tokrat že deseto romanje k Brezmadežni v kapelo Lurške Matere Božje v Podgori pri Zlatem polju smo se odpravili v nedeljo 8. decembra izpred cerkve Marijinega Vnebovzetja na Brdu. Mraz in sneg sta mnoge odvrnila od romarske poti ,a vendar je bila tokratn a pot nekaj posebnega. Čeprav se nas na začetku ni zbralo veliko, so se nam mnogi pridružili še med potjo, tako, da je bila romarska druščina kar velika. Hoja po  snegu, že znane kapelice in znamenja ob poti so imele  drugačno podobo in molitev pred njimi je zvenela popolnoma drugače, saj je vse obdajala belina novozapadlega snega. Nekje na pol poti smo bili pri Zajčevih deležni še okrepčila, tako da smo pot do kapele zlahka prehodili. V kapeli smo poleg  devetdnevnice v čast Brezmadežni se še posvetili Njej, ki je mati našega Gospoda Jezusa Kristusa in mati Cerkve in v katero neomajno zaupamo, saj se k njej zatekamo po njeno materinsko pomoč in varstvo. Romanje se je tudi tokrat končalo z obilno pogostitvijo prijaznih gospodinj,  za nekatere pa  še z romanjem v obratni smeri


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo