Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
1°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Revija cerkvenih pevskih zborov domžalske ......


VERSKE

| |
04.12.2015      21:48
A A

Revija cerkvenih pevskih zborov domžalske dekanijeDeli:

Na tokratni reviji cerkvenih pevskih zborov, ki je bila na prvo adventno nedeljo  v cerkvi  svetega Jožefa na Viru sta skupaj zapela združena mešani pevski zbor Marije Vnebovzete župnije Brdo in mešani pevski zbor iz Šentvida  pod taktirko Špele Kink in z organistom Lojzetom  Pezdircem. Vezna beseda je tokrat tekla o slovenskih skladateljih in to tistimi z šolami in brez, a tako eni kot drugi so imeli veliko ljubezni tako do petja kot ustvarjanja. Dvanajst zborov je na prvo adventno nedeljo prepevalo pesmi posvečene Mariji. Le nekaj uvodnih besed je zbranim namenil domači župnik župnije Sv. Jožefa na Viru Pavel Okoliš  in ob tem zaželel vsem pevkam in pevcem čim boljšo izvedbo izbrane pesmi.  Vezni tekst o naših skladateljih cerkvenih pesmi nam je podajal Igor Horvat in kot prvega napovedal mešani zbor župnije Sv. Jožefa Vir, pod vodstvom zborovodkinje Mete Prelovšek, ki ga je na orglah spremljal Boštjan Černe.  Močno so bili zastopani pevski zbori župnije sv Martina Moravče saj je poleg ženskega pevskega zbora Proteja pod taktirko  Elizabete Pirnat in ob spremljavi na orglah Tomaž Pirnat še mešani pevski zbor  s solistom  Milanom Kunavarjem zborovodja Alojzij Štefan, organist Dominik Štefan in še moški pevski zbor  z istim zborovodjem. Predstavili so se še mešani pevski zbor župnije Peče z zborovodkinjo Anico Kos in organistko Katjo Kos, mešani pevski zbor župnije Trzin organist in zborovodja Franci Banko, mešani pevski zbor Marije Vnebovzete župnije Domžale zborovodkinja Ksenija Kozjek in organist Janez Kozjek, solistka Urška Pavli, mešani pevski zbor župnije Sv. Mihaela Mengeš  s solistom Tonetom Hribarjem zborovodja Andrej Levc, organistka Ana Kešnar, mešani pevski zbor župnije Radomlje zborovodkinja Anja Hrovat, organist Uroš Pele, odrasli pevski zbor župnije Jarše zborovodkinja  Katarina Pirnat, organist Peter Pogačar, mešani pevski zbor župnije Dob zborovodja Marko Starbek, organistka Jana Lamberšek Starbek Zbranim je spregovoril pred z skupnim nastopom vseh zborov še animator za cerkveno petje domžalske dekanije Janez Avsenik ter pevcem in pevkam zaželel tudi v prihodnje še več ubranega petja sebi v veselje in Bogu v čast. Na koncu koncerta so vsi zbori združeno pod taktirko Tomaža Pirnata in organista Boštjana Černeta  zapeli še tri pesmi.  Čudovit koncert prijeten za uho in dušo s pesmimi za vse okuse poslušalcev je nekaj, za kaj živijo pevke in pevci, saj besedo, ki nagovarja prinašajo med nas. 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo