Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Praznik zavetnice cerkvene glasbe


VERSKE

| |
26.11.2013      23:05
A A

Praznik zavetnice cerkvene glasbe


Sveta Cecilija devica in mučenka je zavetnica cerkvene glasbe in s tem tudi glasbenikom, izdelovalcem glasbenih instrumentov, pevcem, izdelovalcem orgel in pesnikom. Častimo jo od 15. stoletja dalje, spodbuja nas naj radi sodelujemo pri cerkvenem petju, saj pravijo da kdor poje dvakrat moli.


Deli:

Zavetnice cerkvene glasbe so se nas njen godovni dan  spomnili tudi cerkveni  pevci in pevke na Brdu in tako pri večerni sveti maši zapeli njej v čast in Bogu v slavo. Mešanemu pevskemu zboru iz Brda so se pridružili tudi pevci iz Šentvida in Zlatega Polja. Mnogo  je že  pevcev in pevk tudi iz naših župnij, ki prepevajo v Očetovi hiši in teh smo se spomnili pri tokratni sveti maši. "Pevci in pevke s svojimi glasovi slavijo  in častijo Boga, ga hvalijo, prosijo in se mu zahvaljujejo s svojimi glasovi. Obenem pa nam pomagajo dvigovati duha k neskončni lepoti, za kar smo jim hvaležni zahvaljujemo in jih obenem prosimo, da vztrajajo v svojem poslanstvu, da nam bo petje v radost in veselje" je v nagovoru poudaril župnik Andrej Svete. Mašo smo zaključili z litanijam sv. Cecilije. potem smo se zadržali še na ciciljanki v župnišču, kjer pa je pogovor tekel še o marsičem drugem ne samo o petju.     

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo