Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Burja na Primorskem bo dopoldne ponehala, popoldne pa bo na Štajerskem in v Prekmurju prehodno zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 17, na Primorskem do 19 °C.
4°C | 16°C
sreda, 22.10.2018
7°C | 14°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 22°C
petek, 25.10.2018
6°C | 19°C
sobota, 26.10.2018
9°C | 19°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Obisk ljubljanskega nadškofa in metropolita ......


VERSKE

| |
14.04.2016      21:59
A A

Obisk ljubljanskega nadškofa in metropolita msgr. Stanislava Zoreta na BrduDeli:

V sredo 6. aprila je na Brdo po skoraj 30 letih ponovno tokrat kot nadškof prišel Stane Zore in kakor je ob prihodu izjavil je bil na Brdu eden izmed njegovih prvih misijonov. Misijon na Brdu so takrat namreč v sodelovanju z župnikom Andrejem Svetetom vodili p. Stane, p. Krizolog in p.Filip. Da malce osvežim dogodke pred skoraj tridesetimi leti naj zapišem, da je ljudski misijoni stara oblika oznanjevanja evangelija in poglabljanja duhovnega življenja v župniji. Misijon se v župniji priporoča na najmanj vsakih deset let, ko  misijonarji – duhovniki, redovniki in redovnice – pridejo v župnijo, kjer z duhovnimi nagovori, srečanji, okroglimi mizami, predavanji in podeljevanjem zakramentov in drugimi oblikami pomagajo vernikom na poti poglabljanja osebne vere in utrjevanja duhovnosti. Od koga je odvisen uspeh misijona? Postavite se pred ogledalo. Zaprite oči in si v mislih postavite gornje vprašanje. Ko boste pripravljeni na odgovor, odprite oči in videli boste osebo, ki je najbolj odgovorna za to, ali bo misijon uspel. A uspeh misijona v župniji, je odvisen predvsem od Boga in  nam Bog podarja vse, kar je potrebno, da bi misijon uspel. Podarja nam najprej milost, da smo se rodili, bili krščeni, odraščali in živimo v kraju, ki je bil od samega začetka krščanski. Podarja nam… koliko je vsega, kar nas nagiba k temu, da bi sveti misijon vzeli zares in za kar bi morali biti hvaležni Bogu. In končno podarja nam dar svetega misijona. Čas milosti. Dar možnosti spreobrnjenja. Podarja nam čas, ki naj ga uporabimo za to, da preverimo svoje življenje, da preverimo, koliko nam je Bog resnično blizu - mislim seveda na razdaljo od nas do Njega, ne od Njega do nas; koliko se trudimo živeti tisto življenje, v katero nas kliče in vabi. Kristus nam vsem govori: »Prosíte in vam bo dano! Iščite in boste našli! Trkajte in se vam bo odprlo!« (Mt 7,7) Letošnja birma je povezana tudi z kanonično vizitacijo, ko nadškof kot nadpastir in vrhovni predstojnik krajevne cerkve obišče svoje vernike jih nagovori in jim prisluhne. Zato se je v sredo najprej srečal z veroučenci in birmanci in po devetdnevnici  z vsemi skupinami in zastopniki župnijskega občestvav obeh župnijah .  V cerkvi je spoznaval posamezne razrede veroučne šole od četrtega razreda dalje in po predstavitvi birmancem in birmankam zastavil nekaj vprašanj na katere so malce diplomatsko skupinsko odgovarjali. Po maši se je v župnišču srečal še člani medžupnijskega  pastoralnega sveta Brdo in Zlato Polje, ključarji in cerkovniki župnijskih in podružničnih cerkva, člani in članicami medžupnijske Karitas Brdo Zlato Polje, pevci in pevkami cerkvenega pevskega zbora iz Brda in Šentvida, mladinskega in otroškega pevskega zbora, ter z zborovodji in organisti, zakonci člani zakonske skupine, animatorji  Slomškovega  bralnega priznanja, animatorji oratorija, pritrkovalci in člani molitvene  skupine. Predstavitev dela posameznih skupin je tokrat potekala ob pomoči sodobne tehnike s katero so predstavniki hoteli na čim krajši možni način predstaviti delovni in duhovni utrip v župniji. Seveda je g. nadškof nekatere pohvalil, spret druge malce pograjal in poudaril, da je malo premalo poudarka na molitvi in naročil tako kakor že prej veroukarjem naj vsak enkrat na dan  zmoli zdravo Marijo za potrebe domače cerkve. O tem kako bo, ko bo odšel župnijski upravitelj pa tokrat ni bilo govora oziroma je bil odgovor takšen, da iz njega ni bilo kaj veliko razbrati. Sicer  je od tega srečanja vsak odnesel svoj občutek in mišljenje, kako bo pa naprej bomo pa že še videli.   

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo