Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Nedelja Svetega pisma


VERSKE

| |
06.02.2016      21:02
A A

Nedelja Svetega pismaDeli:

Nedelja 31. januarja je bila  v Cerkvi na Slovenskem  nedelja Svetega pisma. Letošnje geslo nedelje Svetega pisma , ki s jo v Sloveniji obeležujemo že 28 let   je “Ker je torej Bog tako usmiljen” (Rim 12,1). Obeležujemo jo vedno na zadnjo nedeljo v januarju in je dan v letu, ko se posebej ustavimo in zahvalimo Bogu za dar zapisane Božje besede. Spomnimo se bogate svetopisemske dediščine, ki jo imamo Slovenci in ki nam je danes lahko v veliko spodbudo in navdih. Le številnost prevodov Svetega pisma je dokaz, da je knjiga vseh knjig kakor ji pravijo ena izmed najbolj branih na svetu. In na nedeljo Svetega pisma so iz rok prošta Jožefa Lapa birmanci in birmanke prejeli Sveto pismo, ki naj jim bo vodilo na njihovi poti v poglabljanje vere. Z besedami, da prejem Svetega pisma ni nič manj svet kakor prejem zakramenta svete birme, saj boste prejeli živo božjo besedo je nagovoril zbrane birmance, njihove starše in botre. Nadaljeval je z željo, da bi ta živa beseda prišla v njihova srca, da bi bili čim bolj podobni Mariji, ki je besede, ki jih je slišala od angelov, pastirjev in prerokinje Ane premišljevala in ohranila v srcu. In ko bo prišel Sveti Duh nad vas boste  to besedo veliko lažje razumeli, kapirali in doumeli, čeprav je božja beseda tako bogata, da je nikoli ne bomo razumeli. Seveda boste potem dejali čemu pa potem vse to, to je tako kot v laboratoriju, saj  ne najdejo takoj tisto kar bi radi odkrili. To so dolge procedure veliko učenja , znanja in poskusov,  zato ne vrzite takoj ko boste kaj prebrali iz Svetega pisma v kot, kot šolske knjige, saj je v njem Bog spregovoril tebi osebno. Po prošnjah za birmance in vse zbrane so slednji slovesno prejeli Sveto pismo, ki naj jim bo vodilo na poti vere. Obenem pa smo imeli priložnost na Brdu prvič videti tudi originalno Sveto pismo v hebrejščini, ki tehta 25 kilogramov.         
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo