Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

oblačno
Popoldne bo precej jasno. Pihal bo jugozahodnik, ki se bo še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
2°C | 5°C
petek, 19.01.2018
2°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Manj svečk za manj grobov


VERSKE

| |
11.11.2014      18:30
A A

Manj svečk za manj grobov


Mogoče naslov dobrodelne akcije ni ravno najbolj posrečen in bi bilo lepše Manj svečk na grobove, a vendar je njegov namen , če je le vsak daroval znesek ene sveče dosežen.


Deli:

V času prazničnih dni, ki so za nami, praznik vseh svetih in vernih duš dan na grobove naših pokojnih sorodnikov, prijateljev in znancev nanosimo kar preveč rož in sveč. Dobrodelna akcija, ki ji mnogi nasprotujejo pa je korak naprej v naši miselnosti. Zagotovo številne sveče in cvetje, ki so nam v ponos niso potrebne našim pokojnim, saj bi verjetno bili veliko bolj veseli naših pogostejših obiskov na njihovem zadnjem počivališču. A je že tako , da v zadnjih dneh oktobra in prvih dneh novembra  ne vemo kaj vse bi na grob postavili, nato pa celo leto ne obiščemo več groba in še prazne sveče nam pomaga pospraviti veter. V prihodnjem letu namerava župnijska Karitas Brdo Zlato polje spodbuditi in nagovoriti vse, ki prižigajo svečke, da namenijo znesek cene ene svečke v dobrodelne namene. In s tem ne pomagamo samo drugim, ampak tudi naravi, saj smo v Sloveniji na področju porabe nagrobnih sveč v samem vrhu na celotnem območju Evrope. Z nami se lahko primerjajo le Avstrijci in Poljaki. na dan 1.11. povprečno vsak Slovenec prižge šest nagrobnih sveč. Na leto to prinese okrog 4.000 ton odpadkov, ki pa so izjemno velika obremenitev za okoljePremislite in se v prihodnjem letu pridružite akciji župnijske Karitas Svečko manj na grob.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.201 | Šport
Obisk motorističnega sejma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo