Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Danes bo sončno, dopoldne bo ponekod po nižinah še vztrajala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 °C.
0°C | 11°C
torek, 21.11.2017
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Anima vikend


VERSKE

| |
29.02.2016      21:39
A A

Anima vikendDeli:

Nad reko Sočo in Solkanom se strmo dviga romarska božja pot na Sveto Goro, visoko 682 metrov. Z gore se romarju odpre s severa slikovit pogled na Julijske Alpe, z vzhoda na Trnovski gozd, Škabrijel in Grgar, z juga na Gorico, Solkan in Sabotin, na Kras in Jadransko morje, z zahoda na vinorodna Brda, Karnijske Alpe in Dolomite. Sveta Gora je z veličastno baziliko, frančiškanskim samostanom, romarskim domom, duhovno-izobraževalnim središčem Tau in restavracijo odličen kraj za duhovno pripravo. In, če tja prihajajo številne skupine zakaj se ne bi našel še prostor za animatorje Oratorija 2016 na Brdu. Zadnji vikend počitnic, ko so mnogi še uživali na snegu so se tako animatorji odpravili na svojo romarsko pot na Sveto Goro. Skoraj 50 se jih  je zbralo in viked ki je bil pred njimi je bil sila zanimiv pester a tudi zabaven. Po njihovo bi dejal, da bo ta vikend noooro fajna. Pripravljali so se kot že rečeno na  že 4. Oratorij na Brdu.  Kajti Brdo bo ponovno zaživelo takoj ko utihne šolski zvonec saj ga bo poleg številnih animatorjev napolnil še vrišč otrok. Animatorji župnij Brdo, Zlato Polje, Blagovica in Šentožbolt prav lepo je, da so se pridružili še iz drugih župnij v ekumenskem duhu so tokrat prebrali in premislili kaj prinaša letos oratorij. Zdaj gre zares je tokratno geslo Oratorija glavni junak pa je  ..................Saj ga verjetno že poznate, njegov nos je vsem zelo poznan. Avtor Carlo Collodi - Carlo Lorenzini je napisal zgodbo o Ostržku - Pinocchiu leseni lutki, ki je doživela številne prevode, risane filme, balet, radijske igre, narodne različice in še in še. In preko igre bodo tako letos na Oratoriju 2016 na Brdu in drugje spoznavali Ostržka in ..............Naj zapišem samo nekaj podnaslovov Kdor ne uboga ga tepe nadloga , Kdor se uči, bogastvo gradi, Brez dela ni jela in , da ne pozabim Laž ima kratke noge -in dolg nos. Sicer  so poleg ostalega tokrat animatorji pripravili tudi plan, kako do sredstev, da bodo letošnji projekt, ki ni majhen spravili pod streho in upajmo, da jim bo uspelo. Vsaj kar se zbiranja sredstev tiče, za vse ostalo vemo, da je bilo do sedaj vedno  odlično poskrbljeno.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo