Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Velika pustna povorka in »naj pustni krof« v ......


TURIZEM

| |
14.02.2018      17:01
A A

Velika pustna povorka in »naj pustni krof« v Šentvidu


Star pregovor pravi: Če maškare visoko skačejo, bo lan visok, če divje plešejo, bo repa debela! Plesalo in veselo rajalo se je na pustno soboto, na veliki tradicionalni pustni povorki Prevoje-Šentvid v organizaciji TD Sv. Vid.


Na zmagovalnem odru
Na zmagovalnem odru
Deli:

Koračnice v izvedbi Godbe Lukovica pripomorejo k odličnemu vzdušju in dajejo prijetno spremljavo maškaram v povorki, ki se vije od vrha Prevoj do Veidrovega trga v Šentvidu.  Že sedem let se namreč v organizaciji TD Sv. VID, na pustno soboto odvija največja pustna prireditev v Občini Lukovica. Tako kot vsako leto, je imela tudi letos komisija zelo težko delo, ko je bilo treba izbrati najboljše maske. saj je bilo veliko zelo izvirnih, duhovitih in družbeno aktualnih mask. Prve štiri nagrade so tako letos pripadale DRUŽINI EGIPČANOV (družinska maska) ter skupinskim maskam BOM FIT Z ANGELO, PREBRISANI PRAŠIČI in PREVOJSKI KAVBOJI. Med nagrajenimi maskami pa so bili tudi »VOLK IN RDEČA KAPICA«, »SMRKCI«, »MIKI MIŠKA«, »POMLAD«, »MIGNONI«, »TAČKE NA PATRULJI«, »SRHLJIVI TRIJE«, "PAR IZ FRANCOSKE REVOLUCIJE"...Vsem maskam še enkrat iskrene čestitke za izvirnost.

Tudi laskavi naslov »NAJ PUSTNI KROF 2018« je v zavidljivi konkurenci dobil svojo  lastnico. Letos je to ga. Marija Jagodic, ki je preprosto povedala, da je za tako dobre krofe potrebnega veliko časa, izkušenj in potrpežljivosti. Že sedaj vas vabimo, da v naši akciji sodelujete prihodnje leto in tudi vi ocvrete naj pustni krof.

Iskrena hvala za uspešno izvedbo prireditve gre PGD Prevoje, Godbi Lukovica, GP Trojane, Žito – Podravki, gostilni Bevc, gostilni Gašper, gostilni Škarja, gostilni Furman, gostišču RCU, gostišču Pr'Čebelc, kavarni Mia in AVTO Kveder. Zahvala tudi Radu Gostiču, Daretu Tratniku, Franciju Sevšku, Bogdanu Barle,  Karolini Smerkolj ter vsem, ki ste kakorkoli bili del naše prireditve.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo