Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 35°C
petek, 23.06.2017
20°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 15h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
35°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Udeleženci oratorija Brdo 2015 obiskali ......


TURIZEM

| |
28.06.2015      22:20
A A

Udeleženci oratorija Brdo 2015 obiskali srednjeveško mesto Kamnik


Se sploh zavedamo, kako malo poznamo svojo bližnjo in daljno okolico. Mnogi so že obiskali številne znamenitosti na morju, se podali na otoke, obiskali kraje povezani z zgodovino, videli že skoraj pol sveta, a ob tem ne videli in obiskali številnih zanimivosti skoraj na pragu domačega kraja.


Deli:

Kamnik mesto pod kamniškimi planinami ima obiskovalcu kaj za ponudit in tega so se spomnili  animatorji letošnjega oratorija na Brdu in udeležence tokrat  popeljali v srednjeveško mesto Kamnik. Koliko znamenitosti najdemo v mestu, ki je le lučaj stran od naše občine a vendar ga zelo redko obiščemo. Mesto, ki sicer  velja za eno najlepših in najstarejših srednjeveških mest v Sloveniji leži v naročju Kamniško Savinjskih  Alp in se lahko pohvali s številnimi lepo ohranjenimi kulturnimi in sakralnimi spomeniki.  Seveda  je  okolica  ravno tako bogata z zanimivostmi in lepotami. Enkratna Velika planina z najstarejše ohranjenim  pastirskim naseljem, zelena Tuhinjska dolina  z najvišje ležečimi termami v Sloveniji , park Arboretum Volčji Potok in še bi lahko našteval. A tokrat je lepote starega mestnega jedra spoznavalo, razkrivalo in odkrivalo preko 130 otrok in 40 animatorjev iz občine Lukovica. Zavedajoč se pomena predstavitve kraja in izreka dobrodošlice je mlade na Glavnem trgu pozdravil župan Marjan Šarec. Prvi vtis je najboljši in, če je ta prijazen se to vtisne v spomin in v tak kraj se rad vrneš. In kdo je bil tu promotor kraja in občine, zagotovo župan Marjan Šarec, ki je z majhno gesto, prišel je mlade pozdravit in jim zaželeti, da se dobro počutijo v Kamniku, ter odnesejo s seboj domov lepe spomine. Presenečenje za številne je bilo namreč srečanje z njim na  Glavnem trgu in s svojo gesto si je zagotovo  pridobil veliko obiskovalcev, če ne takoj v nedeljo pa ko malce odrastejo zagotovo. Saj veste otroci pridejo domov in mami mi smo bili pa tam in tam in  nam je spregovoril župan in toliko zanimivih stvari je tam, a gremo mi tud tja pogledat? In bodo romali zahvaljujoč delčku časa, ki ga je župan namenil skupini, ki je obiskala njegovo mesto. Po pogovoru z županom so se namenili še na ogled sakralne dediščine in pri frančiškanih imeli sveto mašo, si ogledali njihov muzej, ter se na njihovem dvorišču igrali in uživali v senci dreves. Na koncu so že padala vprašanja, ali bomo prihodnje leto na oratoriju šli tudi v Kamnik,  mesto, v katerem ljudje vedo kako z obiskovalci.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017 | Kultura
Prireditev ob DNEVU DRŽAVNOSTI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo