Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

NOVO VODSTVO TURISTIČNE ZVEZE OBČINE LUKOVICA ......


TURIZEM

| |
24.11.2012      17:29
A A

NOVO VODSTVO TURISTIČNE ZVEZE OBČINE LUKOVICA


Turistična zveza Občine Lukovica (TZOL), ki je bila ustanovljena leta 1995 in združuje pet društev s področja turizma, je letos poleti dobila novo vodstvo. Dosedanje vodstvo je namreč marca letos odstopilo s položaja in začelo se je iskanje ljudi, ki bi bili pripravljeni svoj prosti čas prostovoljno posvetiti ponovnemu zagonu zveze in delovanju na področju turizma v naši občini.


Nova TZOL Andreja Čokl (desno)
Nova TZOL Andreja Čokl (desno)
Deli:
Predstavniki Turistično olepševalnega društva Brdo – Lukovica, Turističnega društva Gradišče pri Lukovici, Turističnega društva Preserje pri Lukovici, Turističnega društva sv. Vid in Društva podeželskih žena Lukovica so 18. junija na izrednem občnem zboru soglasno potrdili predlagane kandidate. Predsednica TZOL je postala Andreja Čokl, podpredsednica Ana Nuša Štempihar, tajnica Martina Iglič in blagajničarka Danica Avbelj. Upravni odbor po veljavnem statutu poleg nove predsednice in tajnice sestavljajo še predsedniki oziroma predstavniki petih omenjenih društev, ki so člani zveze (Christine Berk, Aleš Burja, Roman Cerar, Sigrun Gizela Kveder in Vinko Nakrst), nadzorni odbor pa Bilka Demšar, Andrej Jemec in Vlado Kos.

Novoizvoljena predsednica TZOL etnologinja in novinarka Andreja Čokl, sicer pa tudi turistična vodnica po območju Srca Slovenije, je kot prve delovne naloge omenila ponoven zagon delovanja zveze (ob imenovanju TZOL ni imela ne elektronskega naslova ne telefonske številke), spremembo statuta (ki je pomanjkljiv) in vzpostavitev internetne strani zveze. Želi si tesnega sodelovanja vseh društev pri zadanih nalogah in projektih, ki bodo pripomogli k večji promociji in prepoznavnosti občine. V zvezi pogreša društva z območja Krašnje, Blagovice in Trojan, ki se prav tako neposredno ali posredno ukvarjajo s turizmom, in jih vabi k včlanitvi v zvezo. Vlogo TZOL pa poleg povezovanja društev vidi predvsem v trudu privabiti v našo občino čim več ljudi, ki zdaj Lukovico poznajo le kot enega od izvozov avtoceste med Ljubljano in Mariborom. Zato bo potrebno precej dela na promociji Črnega grabna, pri tem bi bila lahko zelo koristna tudi izdelava strategije za razvoj turizma v občini, ki je trenutno naša občina nima.

Takoj po poletnih počitnicah se je tako novo vodstvo lotilo »papirologije«: zamenjava zakonitega zastopnika na upravni enoti, banki in pošti, vzpostavitev elektronskega naslova in delujoče telefonske številke, nakup računalnika in tiskalnika za potrebe zveze, tečejo že dogovori o postavitvi spletne strani. Tako lahko zvezo kontaktirate na naslovu turisticna.zveza@lukovica.si, pokličete 031 716 700 ali uporabite poštni naslov TZOL, Stari trg 1, p. p. 12, 1225 Lukovica. Vaši predlogi, pripombe, zamisli za izboljšanje turistične ponudbe v naši občini so dobrodošli!

Med pomembnejšimi nalogami, ki v bližnji prihodnosti čakajo vodstvo, je še sprememba statuta in priprava programskega načrta za prihodnje leto. Poleg prizadevanj za pripravo strategije razvoja turizma, ki je dokaj obsežen projekt, bo zveza nadaljevala tudi že letos začeto zbiranje razglednic (starih in sodobnih) krajev v občini Lukovica, morda nekoč razstavi sledi tudi knjižna izdaja teh podob. Seveda bodo društva, ki so člani zveze, tudi prihodnje leto izvajala svoje že uveljavljene projekte (sejmi, različne prireditve), tako ostala društva kot občani pa ste lepo vabljeni, da nam zaupate svoje želje in predloge, da naredimo našo občino lepšo in bolj prijazno tako domačinom kot obiskovalcem.

Andreja Čokl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo