Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
3°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
2°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 8°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Naj maske in naj pustni krof v Šentvidu


TURIZEM

| |
28.02.2017      10:27
A A

Naj maske in naj pustni krof v ŠentviduSkupinska fotografija vseh zmagovalnih mask
Skupinska fotografija vseh zmagovalnih mask
Deli:

Že šest let se v organizaciji TD Sv. VID, na pustno soboto odvija velika pustna povorka od vrha Prevoj do Veidrovega trga v Šentvidu. Glasbena spremljava na čelu povorke v izvedbi Godbe Lukovica, ob 14. uri vse izvirne maškare pospremi do ploščadi ob kulturnem domu v Šentvidu, kjer se pravo pustno rajanje in boj za najboljšo masko šele začne.  Tudi letos je imela komisija zelo težko delo, saj so bile vse maske  izjemno izvirne in duhovite. Pa vendar so letošnje leto slavili najštevilčnejša skupinska maska – »TAUHARJI«. Lepe nagrade pa so si priborile tudi maske: »PREVOJSKI HOLCARJI«, »SNEGULJČICA in SEDEM PALČKOV«, »SUPERMANI«, »SLADOLEDKI«, »ZIMSKO VREME«, »SNEŽENA MOŽA«, »ARABCA«, in »RISANI JUNAKI«. Vsem maskam še enkrat iskrene čestitke za izvirnost. 

Tudi laskavi naslov »NAJ PUSTNI KROF 2017« je dobil svojega lastnika. Letos je to g. Bogdan Capuder, ki pa nam je za svoj uspeh razkril le delček skrivnosti uspeha. Izjemno izenačen boj je zato letošnje leto prinesel tudi tolažilno nagrado, Katki Bohinc. Zato velja za naslednje leto izziv vsem, da se nam pridružite in tako letošnjega zmagovalca izzovete s svojim slastnim krofom. Korajža velja.    

Iskrena hvala za uspešno izvedbo prireditve gre PGD Prevoje, Godbi Lukovica, GP Trojane, Žito – Podravki, gostilni Bevc, gostilni Gašper, gostilni Furman, gostišču RCU, gostišču Pr'Čebelc, kavarni Mia. Zahvala tudi Radu Gostiču, Daretu Tratniku, Franciju Sevšku, Bogdanu Barle,  Karolini Smerkolj ter vsem, ki ste kakorkoli bili del naše prireditve.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo