Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Štajerskem in v Prekmurju bo prehodno zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 17, na Primorskem do 19 °C.
4°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 19°C
petek, 26.10.2018
9°C | 18°C
sobota, 27.10.2018
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prjatu, kaj prašaš me?


KULTURA, DOGODKI

| |
15.12.2016      8:53
A A

Prjatu, kaj prašaš me?Deli:

Za letošnje predpraznično druženje v organizaciji TD Sv. Vid smo se želeli poveseliti ob gostujoči komediji Kadar mačke ni doma, vendar nam je žal bolezen prekrižala načrte. Predstavo skupaj s KD Jože Gostič Homec tako planiramo spomladi.

V zadnjem hipu nam je tako priskočil na pomoč igralec Gregor Čušin in na odru KD M. Slomška v Šentvidu odlično uprizoril svojo Hagado.

Hagada je židovski ali aramejski izraz, ki pomeni zgodbo. Je tudi velikonočna zgodba in tudi naslov slovenske ljudske pesmi, ki jo v različnih inačicah pozna ves slovenski prostor. Takole nekako gre: »Prjatu, kaj prašaš me? Kolko je šest?« Pesem se skozi različno število kitic sprehodi skozi zgodovino Svetega pisma oziroma Cerkve.
V svoji uprizoritvi se Čušin v slabi uri posveti svojevrstni razlagi Svetega pisma ter več kot 20.000 zgodovinskim, pa tudi nezgodovinskim osebam. Čeprav je bil na odru ves  čas sam, se je na šentviških odrskih deskah znašla gneča ljudi in dogodkov. Veliko petja, duhovito predstavljenih svetopisemskih zgodb in veliko smeha, vse to je zaokrožilo decembrski nedeljski večer v družbi Gregorja Čušina.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo