Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Usoda članov odvisna od finančnih sredstev


ŠPORT

| |
13.05.2012      20:57
A A

Usoda članov odvisna od finančnih sredstev


Nogometni klub Črni graben je bil 3. maja tudi uradno sprejet v Medobčinsko nogometno zvezo (MNZ) Ljubljana, kar klubu v prihodnji sezoni omogoča tudi nastopanje v uradnih ligah. Bo našo občino poleg mlajših selekcij spet zastopala tudi članska ekipa?


Deli:

Kot je v pogovoru za Rokovnjača povedal predsednik kluba Drago Kolenko, aktivnosti v to smer potekajo – ekipa se je na uvodnem treningu zbrala 18. aprila, 16. maja pa jo že čaka tudi prva prijateljska tekma proti ekipi Svobode iz Kisovca. Do zdaj enkrat na teden vadi 32 različnih nogometašev, povečini starih od 17 do 24 let. »Večinoma gre za fante, ki so že prej trenirali nogomet, pa so ga vmes iz takšnega ali drugačnega razloga opustili,« je povedal Kolenko in dodal, da je nad videnim navdušen: »Še enkrat več se je potrdilo, da imate v Črnem grabnu odlične nogometaše in športnike nasploh. Ko jih gledam, se za mnoge sprašujem – kako temu 'mulcu' ni uspelo kaj več?« Ekipa ima res »vseobčinski« pridih, saj v njej vadijo fantje iz vse doline, pri čemer Kolenko izpostavlja pomembnost sodelovanja z že doslej obstoječimi športnimi društvi.

 

Strošek sodnika in delegata za eno tekmo: 376,80 evra

Tekmovalna usoda članske ekipe je sicer precej negotova, saj je za razliko od mlajših selekcij nastopanje v ligah MNZ Ljubljana pri članih povezano tudi s številnimi stroški: »Potrebovali bi okrog 10.000 evrov, pri čemer ogromen del stroškov odpade na plačilo sodnikov in delegatov za tekme.« Ekipa treh sodnikov in delegata za vsako domačo tekmo klub po podatkih MNZ Ljubljana stane 376,80 evra – koliko to znese za vsaj deset domačih tekem v sezoni, si lahko izračunate sami. »Ob našem sprejemu v zvezo je hkrati potekala tudi razprava o tem, da bo, če se nič ne spremeni, mnogo klubov propadlo oziroma se odpovedalo članski ekipi. Dovolj bi bil morda že en sodnik, rešitev pa je tudi v nižjih plačilih,« je povedal Kolenko. NK Črni graben ima kar nekaj stroškov tudi z najemom igrišča, ki je v zasebni lasti: »Upam, da bomo našli kakšno rešitev tudi na tem področju. V nasprotnem primeru bomo morda še naprej le trenirali in občasno igrali prijateljske tekme.«

 

Lokalna skupnost zaenkrat še ni našla pravega posluha za novoustanovljeni klub. Poleg redkih svetlih izjem, naštetih na spletni strani (www.nkcrnigraben.com) med »prijatelji« kluba, le-ta nima zunanjih virov financiranja in shaja z denarjem, zbranim od vadnin. Člani trenirajo zastonj, tudi če bo ekipa nastopala v ligi, pa za svoje igranje ne bodo prejeli nikakršnega finančnega nadomestila, je bil jasen Kolenko. »Tega si žal ne moremo privoščiti, niti to ni namen ekipe,« je zaključil.

 

OKVIRČEK

 

NK Črni graben je klub, odprt za vse

»Naša vrata so odprta za vse. Ne le pri članih, tudi v ostalih selekcijah,« je še povedal  predsednik kluba Kolenko. NK Črni graben ima sicer trenutno tudi selekcije U-6, U-8, U-10, U-11 (44 otrok) in veterani (23), v prihodnje pa poleg članov načrtujejo še ekipo U-14 in selekcijo žensk. Kot poudarja Kolenko, so idejo dale mamice mladih nogometašev: »Pa sem si rekel, zakaj pa ne?«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo