Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ramdedovič Edvin - Evropski prvak v Jiu Jitsu...


ŠPORT

| |
23.05.2016      14:59
A A

Ramdedovič Edvin - Evropski prvak v Jiu Jitsu


Vse poti vodijo v Rim, tja pa je zaneslo tudi Edvina Ramdedovič, saj se je udeležil evropskega prvenstva v borilni veščini Jiu Jitsu. Ni pa se le držal načela važno je sodelovati, saj je v svoji kategoriji pometel s konkurenco in osvojil naslov evropskega prvaka.


Deli:

V aprilu se je v Rimu v Italiji odvijalo evropsko prvenstvo v brazilskem jiu jitsu no gi. 33-letni Edvin je tekmoval v kategoriji do 79.5 kg v vijolčnih pasovih in to v  kategoriji Master 1. V enem dnevu so si sledile 3 borbe, v finalu pa je pod napadi Edvina podlegel romunski tekmovalec. Edvin Ramdedovič je tako postal evropski prvak. Edvin sicer prihaja iz Lukovice a trenira v klubu Carlos Maia Academy v Ljubljani. Tam deluje svetovno znani trener Carlos Maia, ki prihaja iz Brazijije, živi in trenira pa že nekaj let v Sloveniji.

Edvin je do naslova prišel po 22.-letih treningov različnih borilnih veščin, od tae kwon do-ja, karateja, boksa in kick boksa. 12 let je tekmoval je v tae kwon doju, nato v kick boksu, kjer je osvojil več odličij, tudi na mednarodnih tekmovanjih. V boksu ima dvajset borb, v profesionalnem MMA ( mixed martial art) pa ima 12 borb. Zadnje čase večino treninga posveča brazilskemu jiu jitsu. Po osvojenem evropskem vrhu je Edvinov cilj odličje na svetovnem prvenstvu.

Brazilski jiu-jitsu je borilna veščina, kjer je primarni fokus na "grappling" borbi še posebno v borbi na tleh. Brazilski jiu-jitsu promovira koncept, da se lahko manšja, šibkejša oseba uspešno ubrani napada proti večji in močnejši osebi z uporabo pravilne tehnike, vzvoda in s tem, da se borba preseli na tla kjer lahko uporabimo sklepne ključe in davljenja, da premagamo nasprotnika. Trening BJJ se lahko uporabi za športna "grappling" tekmovanja (s kimonom in brez kimona), za mešane borilne veščine (MMA) in za samoobrambo. Zelo pomemben del treninga predstavlja sparing, ki je glavno merilo za ocenjevanje napredovanja borca.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo