Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem povečini oblačno, drugod bo prevladovalo deloma sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 °C.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Nastop mladih deklet v ritmični in estetski ......


ŠPORT

| |
30.03.2016      21:11
A A

Nastop mladih deklet v ritmični in estetski gimnastiki na BrduDeli:

Osnovna šola Janka Kersnika na Brdu je tokrat gostila mlada dekleta , ki so ob preteku približno polovica vadbene sezone pokazale kaj vse so se do sedaj naučile. Obenem je bil njihov nastop že mala generalka za vse  ,ki se udeležujejo tudi tekmovanj in prvo bo že v soboto 9. aprila v Športnem Centru Triglav. Sicer začetki te oblike gimnastike segajo v pozno devetnajsto in zgodnje dvajseto stoletje, ko se  pri skupinskih telovadnih nastopih pojavijo prve preproste oblike koreografij. Kot prvi  so jo začeli gojiti v bivši Sovjetski zvezi v 40-tih letih prejšnjega stoletja in že  leta 1949 je bilo tam tudi prvo nacionalno prvenstvo v ritmični gimnastiki.  Danes ritmična gimnastika postaja vse bolj popularna, saj vsebuje prvine  športa in umetnosti, torej gimnastike, baleta in plesa. Z leti ritmičarke pridobijo gibčnost, moč, ravnotežje, smisel za ritem in glasbo, izraznost in spretnost seveda ob redni vaji .Nastopi so atraktivni saj so povezani z rekviziti  kolebnico, žogo, obročem, trakom ali kiji vsebovati pa morajo tudi določeno število ritmičnih prvin: skokov, poskokov, obratov, ravnotežij in gibljivostnih likov. Toliko o ritmični gimnastiki, ki nam je malce bolj poznana, vsaj večkrat smo že slišali zanjo. Estetska gimnastika  je nadgradnja skupinske ritmične gimnastike, ki daje velik poudarek na skladnosti gibanja telesa, ki ga ni malo, dvigi, ter zahtevnimi elementi, ki so sicer skupinski in, včasih vzamejo sapo tako gledalcem, kakor trenerjem. In kdo se nam je tokrat predstavil na Brdu, poleg domačih deklet iz OŠ Janka Kersnika Brdo, še dekleta iz OŠ Jurija Vege Moravče, POŠ Krtina, cicibanke iz vrtca Medo iz Prevoj in dekleta iz POŠ Blagovica. Tako smo lahko spremljali 13 nastopov, za zaključek pa še dva tekmovalna, s katerimi dekleta nastopajo na tekmovanjih. Vse nastopajo in vadijo pri športnem klubu Bleščica, ki ima pod okriljem kar 1200 deklet, ki se ukvarjajo z to koristno obliko športa.   Na koncu so vsi od najmlajših do največjih prejeli še priznanje za vztrajnost, marljivost in požrtvovalnost, le na organizatorko tokratnega nastopa se ni spomnil nihče, mogoče se je spomnimo na naslednjem nastopu.         
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo