Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

oblačno
3°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
1°C | 4°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 18h
Zvečer in v prvem delu noči na petek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra v višjih legah in po nižinah severovzhodne Slovenije lahko presegali hitrost 70 km/h.
3°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pustna Sobotna Iskrica


SOSED SOSEDU

| |
18.02.2013      19:56
A A

Pustna Sobotna Iskrica


Radio Ognjišče je tudi letos nadaljeval s tradicijo dobrodelnega pustnega rajanja, kakor na drug način imenujemo Pustno sobotno iskrico. Letošnja že 11. po vrsti je bila v športni dvorani Zavoda Sv. Stanislava. Poleg mnogih drugih šem so se jo udeležili tudi otroci otroškega cerkvenega pevskega zbora iz Brda. Namen letošnjega dobrodelnega pustnega rajanja je bila pomoč otrokom, obolelim za cerebralno paralizo, ki so našli zavetje na OŠ Gustava Šiliha v Mariboru. Zbrana sredstva (zbranih je bilo 33.962€) bodo namenili za ureditev posebne sobe za therasuit terapijo, ki bo v veliko pomoč pri rehabilitaciji teh otrok s posebnimi potrebami.


Deli:

Pustni ples se je v športni dvorani Zavoda sv. Stanislava začel točno ob dvanajstih in so ga na Radio Ognjišče prenašali v živo. Zbrane pustne šeme, ki so  napolnile športno dvorano, sta zabavala čarodej Toni in Kvintet Dori. Prvi je pripravil odlično štorasto predstavo, v kateri so lahko sodelovale tudi  najmlajše maškare, kvintet Dori vajen zabavanja množice, je igral razigrane polke in vesele valčke, da se je plesalo in rajalo dobri dve uri. Lepa tradicija dobrodelnih pustnih srečanj so tudi krofi, ki so jih tudi letos v dober namen darovali, Gostinsko podjetje Trojane, pekarna Žito, pekarna Grosuplje in pekarna Kruhek. Poleg njih so svoje proizvode prispevali  še  Pivovarna Union, mlekarna Celeia in Ski center Stari vrh.  Nagrade za najlepše, najzanimivejše in ne vem še kako naj so prispevali  Ljubljanske mlekarne in Droga Kolinska, ter Terme Topolšica, Aqua park Bohinj in Terme Snovik. In kako so se tokrat odrezali naši? Po uspešnem prvem mestu v preteklem letu so tokrat s skupinsko masko "Morje" osvojili tretje mesto. A niso bili zato prav nič žalostni, saj so s svojo prisotnostjo in svojim darom pomagali, da je bila PSI tudi letos uspešna. pomembno je, da tudi v teh težkih časih, ohranjamo in utrjujemo vrednoto solidarnosti med nami, ter spoštovati tudi drugačne.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.201 | Šport
Obisk motorističnega sejma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo