Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Po poteh mojih staršev- v spomin in zavedanja ......


SOSED SOSEDU

| |
23.05.2016      8:56
A A

Po poteh mojih staršev- v spomin in zavedanja koreninDeli:

Kar nekaj poti je v Črnem grabnu, ki so lepo označene in urejene in sprehajalcu nudijo obilo užitkov. Že štiri leta pa imajo svojo pot tudi družinski člani, ki izhajajo iz rodu Fajdigovih iz Rafolč in Kajžnih iz Straže. Tudi letos so se odpravili na pot in sicer na deževno soboto 14. maja izpred Kulturnega doma v Radomljah. Tako jih je pot vodila mimo vasi Hudo in zg Rudnika, kjer so se ustavili pri Koferdru rojstni hiši enega izmed Fajdigovih, ter se nato spustili proti Kolovcu. Mimo Jazbečeve domačije in Dupelj so prispeli v Stražo, kjer so se pri Kajžnem Jožu malce okrepčali. Nato  jih je pot vodila še do Rafolč, kjer so se zbrali pri Fajdigovi hiši, bolje spominu nanjo. Čeravno hiša ne stoji več, se po domače še vedno reče pri Fajdig in čeravno so mnogi spremenili tudi priimke so še vedno Fajdigovi, kar s ponosom povedo. Preden so se odpravili k sveti maši v spomin na vse pokojne Fajdigove in Kajžne v cerkev sv. Katarine v Rafolčah so imeli še toliko moči, tudi dež je nad njimi obupal, da so se pomirili še v športnih igrah. Pri sveti maši, ki jo je daroval župnijski upravitelj Jožef Lap je naglasil, da je prav, da se zavedajo svojih korenin, a da je potrebno vedeti tudi to koliko rožnih vencev so njihovi starši in stari starši darovali za blagoslov družine. Obenem jim je malce potrkal na dušo češ, kaj pa vi? Četrti pohod je tako pod streho, resnično pod streho na suhem in sorodniki, ki so se ponovno srečali in poklepetali in, če se že drugače ne vidijo in slišijo so se zadovoljni razšli. Prav takšno druženje  je namreč idealno za utrjevanje družinskih vezi. Zato naj zaključim z besedami Katje Bergles, ki pravi Svet je takšen kot je. Kakšen bo jutri je odvisno od tebe in mene in pri Fejdigovih in Kajžnih je svet prav zaradi takšnih pohodov lep tako danes kot jutri.       
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo