Logo MojaObčina.si

Lukovica

JUTRI
23°C
12°C
ČE.
22°C
11°C
Deli

Po poteh mojih staršev- v spomin in zavedanja korenin

Kar nekaj poti je v Črnem grabnu, ki so lepo označene in urejene in sprehajalcu nudijo obilo užitkov. Že štiri leta pa imajo svojo pot tudi družinski člani, ki izhajajo iz rodu Fajdigovih iz Rafolč in Kajžnih iz Straže. Tudi letos so se odpravili na pot in sicer na deževno soboto 14. maja izpred Kulturnega doma v Radomljah. Tako jih je pot vodila mimo vasi Hudo in zg Rudnika, kjer so se ustavili pri Koferdru rojstni hiši enega izmed Fajdigovih, ter se nato spustili proti Kolovcu. Mimo Jazbečeve domačije in Dupelj so prispeli v Stražo, kjer so se pri Kajžnem Jožu malce okrepčali. Nato  jih je pot vodila še do Rafolč, kjer so se zbrali pri Fajdigovi hiši, bolje spominu nanjo. Čeravno hiša ne stoji več, se po domače še vedno reče pri Fajdig in čeravno so mnogi spremenili tudi priimke so še vedno Fajdigovi, kar s ponosom povedo. Preden so se odpravili k sveti maši v spomin na vse pokojne Fajdigove in Kajžne v cerkev sv. Katarine v Rafolčah so imeli še toliko moči, tudi dež je nad njimi obupal, da so se pomirili še v športnih igrah. Pri sveti maši, ki jo je daroval župnijski upravitelj Jožef Lap je naglasil, da je prav, da se zavedajo svojih korenin, a da je potrebno vedeti tudi to koliko rožnih vencev so njihovi starši in stari starši darovali za blagoslov družine. Obenem jim je malce potrkal na dušo češ, kaj pa vi? Četrti pohod je tako pod streho, resnično pod streho na suhem in sorodniki, ki so se ponovno srečali in poklepetali in, če se že drugače ne vidijo in slišijo so se zadovoljni razšli. Prav takšno druženje  je namreč idealno za utrjevanje družinskih vezi. Zato naj zaključim z besedami Katje Bergles, ki pravi Svet je takšen kot je. Kakšen bo jutri je odvisno od tebe in mene in pri Fejdigovih in Kajžnih je svet prav zaradi takšnih pohodov lep tako danes kot jutri.       

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi