Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.02.2018

oblačno
Ponoči se bo sneženje od juga spet nekoliko okrepilo in zajelo vso Slovenijo. Le ob morju ter ponekod na Goriškem bo večinoma deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem do 4 °C.
-1°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -4°C
ponedeljek, 26.02.2018
-10°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-7°C | -4°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Orkester z Brda zmagal na letošnji PSI


SOSED SOSEDU

| |
07.02.2016      21:24
A A

Orkester z Brda zmagal na letošnji PSIDeli:

Intenzivne priprave so se obnesle, saj je ob številni konkurenci, nastopili so namreč tudi mladi pevci iz Doba, ki so v preteklih letih že posegali po prvih mestih  tokrat zmagal orkester z Brda. Komisija je namreč odločila, da prvo mesto pripada orkestru, ki so ga sestavljali člani otroškega župnijskega pevskega zbora iz Brda z dirigentko Petro Avbelj. Vse delovne sobote so tako obrodile sad, saj so mladi skupaj z starši, malce so pomagali tudi stari starši ustvarjali nagrajeno pustno masko. Pri malce zahtevnejših delih pri godalih jim je v pomoč priskočil še Andrej iz Žagarstva in mizarstva Capuder Juteršek. Tokratno pustovanje v Ljubljani, ki ga že 14 let pripravlja Radio Ognjišče in Jure Sešek in sicer sliši na ime Pustna Sobotna Iskrica je ples za dober namen saj zbrana sredstva namenijo pomoči potrebnim. Tokrat so se sredstva zbirala za pomoč pri izgradnji in obnovi porodnišnice na misijonu Ampitafa, ki ga je kot del Akamasoe Petra Opeke začel in ustanovil misijonar Janez Krmelj. Za porodnišnico smo tako skupaj preko telefona, interneta, sms in v sami dvorani  skupno zbrali 52.976 EUR. Pustno rajanje so tokrat poleg Jureta Seška idejnega vodje  popestrile še Romana Kranjčan, ter dekleta iz ansambla Skrivnost. Težko bi si PSI predstavljali brez Daria Žvrge, ki na šaljiv način pokomentira dogajanje. Seveda smo prisluhnili tudi misijonarju Janezu Krmelju, ki ni mogel skriti navdušenja nad zbrano vsoto. Največ dela, poleg tehnikov, ki so položili 517 kilometrov kablov, ne največ ampak najbolj odgovorno delo je imela komisija, ki je med množico 2000 mask morala  izbrati tiste najboljše. Pri tem so prišli predvsem do izraza ideja, izdelava in izvirnost in tako so prva mesta osvojili  orkester, ptičja družina, baterija, minjoni, rožica, sv. Miklavž, lokostrelci, beneška čolnarka, zebra, nindža želve, pilotsko-letalska družina ter lovec in živali. Ob tem naj omenim da se je z darovi, zbranimi na letošnji iskrici seznam dobrodelnih akcij še podaljšal. V teh trinajstih letih je PSI tako pomagala zgraditi tudi šoli v Kambodži, kupiti riž v Afriki, buldožer za gradnjo cest na Madagaskarju, čolne za plovbo po Amazonki, pa tudi za potrebe bolnišnice za invalidno mladino na Stari gori, za terapijo v osnovni šoli s prilagojenim programom v Mariboru ter za nakup mleka za Karitas. Vse to po zaslugi dobrih ljudi, ki spoznajo stisko drugih. Ob tem ne smemo pozabiti, da so roko pomoči podali še Pivovarna Union in Mercator, ki je za dober namen daroval 2500 krofov, maškare pa so lahko grizljale tudi Chio chips. Priznati moramo da smo na tokratni PSi pustili lep pečat dobrodelnosti tudi ljudje iz Črnega grabna.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 01.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo