Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Intenzivne priprave otroškega pevskega zbora ......


SOSED SOSEDU

| |
25.01.2016      19:39
A A

Intenzivne priprave otroškega pevskega zbora z BrdaDeli:

V Sobotni iskrici 23. januarja je Jure Sešek avtor ideje Pustna sobotna iskrica že napovedal, da so se začele priprave na dobrodelno Pustno Sobotno iskrico, ki bo v soboto, 6. februarja, ob dvanajstih v Športni dvorani Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu v Ljubljani.  O tem komu bomo pomagali na letošnjem  plesu z dobrim namenoma je spregovoril ravnatelj Misijonskega središča Slovenije Stane Kerin, ki je  obenem tudi pohvalil pomen dobrodelnih prireditev za delo naših misijonarjev. Letos bomo pomagali misijonu Ampitafa, ki deluje v sklopu Akamasoe, ki jo vodi Peter Opeka in ga je postavil misijonar Janez Krmelj. Ko so ga člani radijske ekipe Radia Ognjišče  pred meseci obiskali, so spoznali v kakšnih razmerah dela, koliko truda vlaga v življenje centra, ki deluje sredi divjine. Osnovna šola, porodnišnica, cerkev, radijska postaja … Pozorni so bili na sobi v katerih na novega člana čakajo porodnice(porodna soba) s svojimi družinami. Odločili so se, da jim bomo skušali pomagati! Zato bodo tokrat na pustno soboto prosili poslušalce in vse, ki bodo na rajanje prišli, da odprejo svoje srce in po svojih močeh pomagajo obnoviti prostore porodnišnice v Ampitafa.  Zagotovo  besede Misijonskega središča Slovenije  ne dosežejo tako široke množice, kot valovi Radia Ognjišče, ki posreduje pravo vzpodbudo in iskreno željo pomagati misijonarjem. Lepo je, ko človek sliši, da s svojim drobnim darom lahko prispeva k dobremu. Človek je vesel, ko v množici novic sliši, da ima njegovo življenje smisel, da ga lahko osmisli s pomočjo drugemu. V Letu usmiljenja smo, prav je, da ostrimo čut, ki nam pomagati misliti na druge. Poleg tega je naš nekdanji duhovni pomočnik Stane Kerin še poudaril, da  se moramo zavedati, da je dobrota močnejša od vsakega sovraštva. Z drobnimi koraki lahko premagamo dolgo pot. V sebi moramo iskati pot, ki nas pelje k pomoči drugemu, ljudem moramo prinašati dobro, nekaj spodbudnega, nekaj, kar ga lahko dvigne. In da bo tokratna Pustna Sobotna Iskrica res uspešna vaj tako kakor je biola pred leti akcija Drobiž za riž se nanjo pripravljajo tudi pevci in pevke otroškega cerkvenega pevskega zbora z Brda z zborovodkinjo Petro Avbelj. Župnišče na Brdu je tako ponovno postalo živahno v njem se reže, lepi , barva in poje, da bi bili čim bolj uspešni in izvirni  na tokratni PSI. Čeprav je na prvem mestu dobrodelnost, izvirnost in izdelava , ali umetniški slog prineseta tudi nagrade in nekajkrat so pevci že segli po njih in to celo prvih mestih . Kako bo letos bomo poročali kaj kmalu, še prej pa še ena sobota intenzivnih priprav ,tako pevcev kot zborovodkinje in staršev, malce pa tudi babice in dedki doprinesejo. Nagrada zagotovo bo , če ne drugega zadovoljstvo, da so z dobro voljo in prispevki pomagali na svet  otrokom tam na daljnem Madagaskarju. In če je na Brdu veselo razpoloženje , no tudi malica se prileže, se v Trnjavi sliši petje, igranje in vriskanje, kajti  na letošnji Pustni sobotni iskrici nas bodo zabavale sama dekleta,  Romana Krajnčan in Ansambel Skrivnost! Zatorej vabljeni na ples za dober namen in k darovanju! Verjetno se malce čudite zakaj ni več fotografij iz delavnice so dejali, da ne smem izdati kaj bodo torej kaj bodo bomo videli na PSI, mogoče pa potem še na Prevojah. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo