Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Dobro je vedeti


SOSED SOSEDU

| |
06.11.2013      20:02
A A

Dobro je vedeti


Jesenski in zimski čas zahteva od voznikov in drugih udeležencev v prometu posebno pozornost, saj so razmere bistveno drugačne kakor v poletnem času. Ne samo nenadne spremembe vremena, tudi druge okoliščine so, ki zahtevajo, da sebe in naše vozilo pripravimo na prihajajoči čas.


Deli:

Ker vožnjo pozimi opredeljuje zakon o pravilih cestnega prometa je dobro vedeti, da morajo  od 15. novembra do 15. marca naslednjega leta imeti motorna in priklopna vozila v cestnem prometu predpisano zimsko opremo.  A ne samo takrat, ampak tudi takrat, ko so zimske razmere. Te pa so takrat, ko se sneg oprijemlje vozišča, ko je vozišče zasneženo, zaledenelo, ali poledenelo. Čeprav zimsko opremo določa pravilnik je prav, da vemo, da moramo imeti na dvoslednih vozilih zimske pnevmatike na vseh kolesih, ali poletne pnevmatike in v priboru ustrezno  velike snežne verige. Namesto verig lahko uporabimo  tudi njim enakovredni pripomoček. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, a v primeru priklopljivega pogona za stalno vklopljeno os. Zimske pnevmatike nosijo oznako "M+S"ali "MS"ali "M&S" ob tem morajo biti kanali  dezena pnevmatik, ki štejejo za zimsko opremo  globoki najmanj 3mm. Obenem moramo pozimi paziti , da na našem vozilu ni snega, ali ledu, ter, da so stekla našega avtomobila suha in nam s tem omogočajo dobro vidljivost.  Ni odveč tudi opozorilo, da se izognemo morebitnim nevšečnostim, da našo tekočino za steklo-vitrex zamenjamo za zimsko, preverimo hladilno in zavorno tekočino. Obisk servisa in kontrola akumulatorja ter tekočin našega jeklenega konjička se nam lahko kaj hitro povrne. Ob tem pa ne pozabimo, da je vidljivost pozimi slaba in, da nekateri še vedno hodijo peš in so zato mnogo manj vidni, posebno če ne nosijo kresničk , ali odsevnih trakov. Mogoče pa nas bo o pravočasni in pravilni uporabi zimske opreme spomnila kazen, ki za neupoštevanje predpisov znaša od 40 do 500€.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo