Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

pretežno jasno
Ponoči bo v notranjosti pretežno oblačno, v gorah in na Primorskem pa precej jasno, pihala bo šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo 3 od 8, ob morju okoli 10 stopinj C.
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Predstavitev projekta povečanja OŠ Janka ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
05.03.2018      7:32
A A

Predstavitev projekta povečanja OŠ Janka Kersnika Brdo


Dne 27. februarja 2018 je potekala predstavitev projekta povečanje OŠ Janka Kersnika Brdo učiteljskemu zboru in ostalim zaposlenim na šoli. Predstavitev je vodila arhitektka, gospa Mojca Hribar, prisotni pa so bili tudi občinski predstavniki z gospodom Županom na čelu, ter predstavniki izvajalca projekta, podjetja Marles Hiše.


Deli:

Uvod v predstavitev je imel gospod župan, Matej Kotnik, ki je prisotne nagovoril z besedami, končno nič več le projektov, zdaj gre zares. Že takoj na začetku je poudaril, da je tudi celoten Občinski svet na zadnji seji sprejel rebalans proračuna za leto 2018, s čimer se je prižgala zelena luč za začetek projekta, za začetek del. V nadaljevanju je razložil, kako smo pravzaprav z zgodbo prišli tako daleč, do točke, ko lahko rečemo, začelo se je. Zasnovo, projektno dokumentacijo, finančno konstrukcijo, izbor izvajalca preko javnih razpisov in tako naprej.

Arhitektka, gospa Mojca Hribar je predstavila projekt, pokazala tlorise in tudi prve renderje (narisane slike, kako naj bi objekt izgledal), opisala faze izgradnje in dejanski potek del. Poudarek predstavitve za zaposlene je bil seveda na tem, kako bo samo delo uplivalo na njihovo delo, na učenje, kje bo potrebno biti pozoren oziroma še posebej pozoren.

Predstavik podjetja Marles hiše, gospod Janko Trepše je dodal, da je potrebno gradbišče zavarovati, že po zakonu, predvsem pa zaradi otrok. Gradbišče bo na ta način popolnoma zaprto. Zaposlenim je razložil časovnico aktivnosti, potek varnih poti, dinamiko gradnje, terminski plan. Sredi aprila bodo tako začeli z zagrajevanjem gradbišča, nadaljevali z izvedbo dostavne poti, ki bo potekala pod hišo Jermanovih. Pri gradnji ne bo velikega hrupa, saj bodo večino materiala in konstrukcijskih del elementov pripeljali že narejenih in jih na kraju samem le zložili oziroma vgradili. Sam objekt naj bi bil zmontiran  do meseca oktobra, nadeljevalo se bo z izvedbo dvonivojskega parkirišča, predelavo obstoječe telovadnice v učilnice in tako na prej, kot določa projekt. 

Pogovor se je nadaljeval tudi z vprašanji o prihodnosti, o poteku del v drugi in tretji fazi. O opremi, o dejanskih dostopih do kuhinje in o prostoru za učence v času podaljšanega bivanja, ki je bil do sedaj ravno na delu, kjer bo po novem gradbišče. Seveda bo v tem prehodnem času potrebno prilagoditi zunanje aktivnosti in tudi izhode za učence na zunanje igralne površine. Glede na načrt gradbišča in lokacijo gradnje pa večjih problemov ni pričakovati, saj bo šola lahko delovala skoraj nemoteno.

Višji svetovalec za investicije, gospod Primož Dežman je predstavil tudi drugo fazo, ki se ta trenutek zdi še zelo oddaljena, ampak 2019 in 2020 sta pred vrati, zato je gospod Dežman poudaril, da je cilj nas vseh, da bo objekt na koncu vsem nam v veselje in bomo lahko rekli, res smo dobro naredili. Točno za ta cilj se kompletna ekipa sedaj zelo trudi. Župan je dodal, da je v prihodnosti potrebno tudi razmisliti o povečanju zelenih površin v okolici šole. Tudi v tej smeri je potrebno iskati rešitve, določene ideje pa so že na mizi.

Zaključek predstavitve je bil izjemno pozitiven, učiteljski zbor je projektu rekel jasen in glasen da, zaključek predstavitve pa so podprli z aplavzom. Ravnateljica pa je dodala, da je že skrajni čas za konkretno povečanje šole. Enaka predstavitev se je zgodila še dva dni kasneje, takrat so projekt predstavili še Svetu staršev.

 

 

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo