Številni običaji so povezani s pustnim časom tako kar se tiče pustnih kostumov kot kulinarike. Pustne šeme so takšne in drugačne vse več pa je skupin in med najštevilčnejše zagotovo sodijo kurenti. Kar se kulinarike tiče so za pusta, poleg številnih mesnatih jedi, značilni še krofi, flancati in kvašene miške, ali kakor jim pravijo v Istri: fritule.
Tokrat smo miške obiskovalci rokovnjaške tržnice dobili postrežene še tople in priznati je treba, da na tržnici znajo in zmorejo presenetiti svoje kupce. Le, da nas tokrat niso postregli znani obrazi domačih dobrot Sončnih kmetij, ampak klovni, Pika Nogavička in drugi. Seveda je bila ponudba takšna kot običajno, torej zelenjava, med, sir, jabolka, pekovski izdelki in testenine ter obilica mesa in proizvodov iz njega, saj mora biti pust masten okoli ust.
In ker se v mesecu marcu kar dvakrat spomnimo naših žena, mamic mam starih mam in tet nam je Pika Nogavička, tokrat skupaj s Fickom, ponudila dišeče svečke, da bo vzdušje, ko bomo skupaj z najboljšimi polovicami še bolj romantičen. Verjetno nas bodo na rokovnjaški tržnici v letošnjem letu kar še nekajkrat presenetili, saj se bliža velika noč in še kar nekaj praznikov, upam, da bomo prodajalce na tržnici letos lahko presenetili z novo lokacijo, kakor je bilo rečeno in, če bo, bodo zagotovo prodajalci pripravili nekaj kar bo kupce in obiskovalce takrat navdušilo.
Pustimo se presenetiti tako, kot smo se tokrat na pustno soboto.
DJD




