Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 27.04.2018

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo ob morju suho vreme. Drugod bodo sprva krajevne padavine, deloma plohe in na jugu posamezne nevihte. Do jutra bodo padavine povsod ponehale. Na Primorskem bo ponoči pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem okoli 13 °C.
11°C | 22°C
sobota, 26.04.2018
12°C | 22°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 28°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 26°C
torek, 30.04.2018
12°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Pustna Sobotna iskrica- ples za dober namen


PROSTOVOLJSTVO

| |
27.02.2017      20:03
A A

Pustna Sobotna iskrica- ples za dober namenDeli:

Pustna sobota je znana kot dan zabave in veseljačenja in vendar je lahko tudi drugače, je lahko zabavna, vesela  in dobrodelna. Tej dobrodelnosti na Pustni Sobotni Iskrici so se tokrat pridružili tudi pevci in pevke otroškega zbora z Brda in Gostinsko podjetje Trojane. In če so bili prvi napravljeni v pustne maske, letos v junake risanih filmov so drugi prispevali slastne krofe.  Kar nekajkrat je bilo na valovih radia Ognjišče na pustno soboto slišati malce čudne besede zahvale izrečene iz ust neštetih otrok, ki pa niso bili naši slovenski. Slišalo se je Pustna iskrica hvala in ta hvala bi lahko napisali z velikimi črkami HVALA, vsem tistim , ki smo s svojim darom pripomogli, da se je zbralo 113.687 EUR lahko, da se bo še kaj nakapalo, saj je še vedno možno nakazati denar na MISIJONSKO SREDIŠČE SLOVENIJI Kristanova ulica 1 1000 Ljubljana IBAN: SI56 0201 4005 1368 933 sklic: SI 00 279207 koda namena: CHAR namen nakazila: Pustna sobotna iskrica-Etiopija.    V Športni dvorani Zavoda sv. Stanislava, se je sklenila letošnja  že 15. Pustna Sobotna Iskrica, pustno rajanje z dobrodelno noto tokrat za Etiopijo. Veliko afriško deželo, kjer se  zdi, da tamkajšnji otroci nimajo prihodnosti. Don Boskovi salezijanci se s svojimi misijonskimi podvigi trudijo, da bi bilo drugače.  Jure in Izidor, ki sta  misijone v Etiopiji obiskala v lanskem novembru sta dodobra spoznala tamkajšnje razmere, v katerih delajo naši misijonarji in v katerih živijo domačini. Jože Andolšek, ki z darovi iz Slovenije in Avstrijske Koroške že leta skuša pomagati Etiopiji, je v sodelovanju z Misijonskim središčem Slovenije v Gambeli skrbel za gradnjo nove šole na enem od tamkajšnjih misijonov je po končanem pustnem rajanju ostal brez besed: "Težko bi z besedami opisal vse to, kar se je danes dogajalo. Nekaj neverjetnega! To je tako visoka vsota, da bodo imeli po mojih izračunih ti otroci kar 7 ali 8 let vsak dan ne samo en obrok v šoli, ampak bodo že pred začetkom šole dobili nekaj za pod zob. S tem bodo imeli boljši imunski sistem, lažje se bodo učili, malarije in druge tropske bolezni jim ne bodo mogle do živega. Prepričan sem, da smo vsi, ki smo bili tukaj zraven, darilo za tiste ljudi tam daleč, ki nimajo vsak dan tistega obroka, ki smo ga mi že tako vajen. Večkrat pravim, da je preobilje naša lakota, saj imamo vsega dovolj. Kar se je zgodilo danes v Sloveniji, je čudež. V imenu vseh tistih ljudi, otrok, ki bodo deležni obroka vsak dan, se vam prisrčno zahvaljujem. Bog plačaj za vašo velikodušnost."  Ura je odbila dvanajst in dodali so še akademskih deset minut in nato se je ples za dober namen začel. 15.  Pustno sobotno iskrico - tradicionalni pustni ples z dobrim namenom je glasbeno začela skupina Proper in Luka Sešek,  nadaljevala sta   zmagovalca  šova Slovenija ima talent duo Wildart, ter vmes še mladi harmonikaš Jakob Štigl in ponovno skupina Proper in Luka Sešek. Vsi skupaj so z  Juretom in drugimi radijci poskrbeli za odlično pustno zabavo, katere namen je pomagati lačnim otrokom v Afriki. ob tem ne smemo mimo številnih prostovoljce, ki so pomagali urediti dvorano, dvigovali  telefone ter bili tam kjer so jih potrebovali. V veliko veselje radijcev je tudi letos dvorana "pokala po šivih" in predvsem, ker je to pustno rajanje postalo tradicionalni dobrodelno obarvan pustni dogodek, ki se ga zelo rade in množično udeležujejo družine z otroki in različne skupine, predvsem otroški pevski zbori.  Najtežje delo je tudi letos imela komisija, saj so bile vse maske zelo izvirne, večina  tudi ročno izdelanih in  z veliko mero ustvarjalnosti. V skupini družinskih mask so najbolj izstopali družina polžev, pri skupinskih sončnice in potapljači med posamičnimi pa darilo, slon in princesa. Sicer namen ni zmagati, ampak sodelovati in s tem pomagati , dobrodelnost je pri tem pustnem plesu na prvem mestu. Mogoče velja ob tem zapisati še eno ugotovitev, ki se mi je utrnila ob tej PSI. Številne medijske hiše delajo ankete poslušanosti in ob tem navedejo različne podatke, v soboto smo ugotovili ne samo, da ima Radio Ognjišče številne poslušalce, ampak, da so njegovi poslušalci ljudje z srcem, ki zanjo prisluhniti ljudem, ki so v stiski zato še enkrat HVALA.   Ples z dobrim namenom so podprli s slastnimi krofi Žito Mercator, GP Trojane in Don Don z pijačo Pivovarna Union obiskovalci so se po plesu okrepčali z zdravimi napitki iz Zelene doline in obenem lahko poklepetali z  Urško Pevec mlečni kraljico, ki je  tistim, ki so želeli spregovorila  o pomenu  uživanja mleka in mlečnih izdelkov, jih ob tem še seznanila  o pomenu zdravega načina prehranjevanja z  kakovostnim domačim, slovenskim mlekom brez gensko spremenjenih organizmov. Hvala tudi njim, ki so znali odgovoriti na prošnjo radia Ognjišče. In čeravno letos pevci z Brda niso osvojili prvega mesta, pobrali so ga pevci z Doba so vseeno zadovoljni odšli proti domu , mogoče pa dobijo nagrado na pustnem rajanju v Šentvidu pri Lukovici, čeprav so največjo nagrado odnesli iz zelene Ljubljane dali so svoj prispevek k uspešni akciji radia Ognjišče in Misijonskega središča Slovenije in v srcih jim je bilo toplo. Misli pa že hitijo k 16. PSI prihodnje leto.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 19.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.201 | Tečaji in delavnice
Motorist varno na cesti 2018
02.05.2018 | Družabni dogodki
Otvoritvena vožnja MK Rokovnjači
27.04.201 | Tečaji in delavnice
Motorist varno na cesti 2018
02.05.2018 | Družabni dogodki
Otvoritvena vožnja MK Rokovnjači

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo