Logo MojaObčina.si

Lukovica

JUTRI
24°C
11°C
PET.
24°C
11°C
Deli
1634

Odgovor Občinske uprave na vprašanje o sofinanciranju nakupa letnih vstopnic za Arburetum Volčji Potok

Vprašanje, zakaj Občina Lukovica ne sofinancira nakupa letnih vstopnic za vstop v Arboretum Volčji Potok, smo prejeli preko instagram računa Občina Lukovica. Občinska uprava je podala naslednji odgovor:
Občina Lukovica je že pred leti in do vključno leta 2011 svojim občanom sofinancirala nakup letnih vstopnic za vstop v Arboretum Volčji Potok (AVP). V ta namen je bilo potrebno z AVP skleniti Sporazum, ki ni omogočal cenejši nakup vstopnic le za občane, temveč omogočal tudi organiziranim skupinam otrok iz vrtcev in skupinam učencev osnovne šole brezplačni vstop v park. Soglasje za sklenitev tega sporazuma pa je vsako leto podajal Občinski svet občine Lukovica. Nazadnje se je Občinski svet o sofinanciranju odločal na 9. redni seji dne 15.2.2012. Občinski svet občine Lukovica takrat ni soglašal s sofinanciranjem letnih kart za obisk parka Arboretum Volčji Potok za občane občine Lukovica v letu 2012 ter s tem ni podal soglasja županu g. Mateju Kotniku za podpis sporazuma med Občino Lukovica in Arboretumom Volčji Potok za cenejši nakup vstopnic v letu 2012. Pri glasovanju je sodelovalo 14 članov Občinskega sveta, ki so sklep zavrnili z 12 glasovi PROTI in 2 glasovoma ZA. Za sta glasovala svetnika Franc Avbelj in Gregor Bajde. Naj pri tem poudarimo tudi to, da je bilo vsako leto financiranja prodanih več kart kot je Občina v ta namen vložila sredstev.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi