Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-10°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-9°C | -4°C
sreda, 28.02.2018
-10°C | -5°C
četrtek, 01.03.2018
-11°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-10°C
-5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

20 let Turističnega društva Gradišče - ......


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
05.11.2013      18:28
A A

20 let Turističnega društva Gradišče - Veselica in 10. tek okoli Gradiškega jezeraGradiško jezero
Gradiško jezero
Deli:

Društvo je bilo na pobudo vaščanov ustanovljeno pred 20 leti v želji, da s skupnimi močmi izboljša vaško infrastrukturo, družabno življenje sploh in da skrbi za turistične dejavnosti kraja.

 

Prva leta je TD Gradišče organiziralo vaške veselice »Srečanje v Gradišču« s poudarkom na dobrotah z naših kmetij. Odvijale so se v samem središču vasi, ob zaključku šolskega leta.

 

V naslednjih letih  smo  člani društva svoje moči usmerili v posodobitev komunalne urejenosti vasi (asfalt, javna razsvetljava, električna napeljava v zvoniku). Pozneje je bilo  v zapuščenem kamnolomu  urejeno asfaltirano otroško igrišče in večnamenski prostor z  vaško brunarico, mimo katere peljeta dve pešpoti (Pot slovenskih legend in Rokovnjaška pešpot). Postavljeni sta bili dve pozdravni tabli z napisom Dobrodošli v Gradišču. 

 

V želji prepoznavnosti vasi v širši okolici naše domovine pa je bilo  prav naše društvo  prvi pobudnik » Srečanja  Gradišč Slovenije « Prvo srečanje smo organizirali  v juniju leta 2001 in doživeli neverjeten odziv. Novega dogodka se je udeležilo 18 vasi s preko 400 vaščanov, srečanje pa je postalo tradicionalno. Od leta 2001 dalje se tako vaščani vasi z imenom Gradišče vsako leto srečujemo v enem od slovenskih Gradišč.

 

 V  okviru rednih letnih dejavnosti društva  se ob novem letu odvija tradicionalni šahovski turnir, aprila poteka vsakoletna čistilna akcija, ob 1. maju pa imamo kresovanje z golažem.  Poleg teh dogodkov organizira društvo vsako leto še jesensko  strokovno ekskurzijo ter novoletni kres. 

 

Ko je bilo Gradiško jezero šele v nastajanju, si je TD Gradišče  za eno od svojih glavnih aktivnosti  zamislilo in leta 2004  tudi izpeljalo prvi ‘’ Tek okoli Gradiškega jezera ‘’. Tek je postal tradicionalen  in je bil letos že deseti po vrsti. Športnega dogodka se udeležujejo tekači vseh starosti iz bližnje in daljnje okolice.
Priloge:
MS Office Word 2003
tdgovor.doc
17982_tdgovor.doc (43,5 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 01.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo