Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

20. ljubljanski maraton zaznamovala tudi ......


DOGODKI

| |
23.11.2015      8:37
A A

20. ljubljanski maraton zaznamovala tudi atleta iz naših koncev


V sklopu največje množične tekaške prireditve v Sloveniji so v soboto in nedeljo (24. in 25. oktober) Ljubljanske ulice gostile največ tekačev v zgodovini prireditve. Sodelujočih je vsako leto več, padajo rekordi, najlepše pa je, da se tekaškega tekmovanja udeležujejo vsi, tudi najmlajši, ki se s tekom šele spoznavajo.


Deli:

Vremenski pogoji, ki so vladali letošnji prireditvi, so bili kot naročeni za tek. Zjutraj je bilo malce prehladno, a ko se tekaško srce ogreje in se je skozi meglo prebilo jesensko sonce, so kljub utrujenim nogam, tekači sončili zobe. In to velika večina, kaj drugega tudi ni bilo za pričakovati, saj so navijači ob progi pripravili izjemno vzdušje, ki je pripomoglo, da so tekači dali vse od sebe in dosegali izjemne rezultate. 

Že prvi dan v soboto se je v Ljubljani na tekmovanje podalo približno devet tisoč mladih in otrok med katerimi so tekli tudi učenci in učenke OŠ Janka Kersnika Brdo. Maja Per je v konkurenci deklet letnik 2002 osvojila zlato in tako že drugič zapored postala državna prvakinja. Urška Boldin, učiteljica športa je zapisala: športni pedagogi se trudimo in verjamemo, da se bo trend z leti še povečeval, saj skušamo učence in njihove starše preko športa osveščati o pozitivnih učinkih tekaškega udejstvovanja. Tek je namreč ena najcenejših in najkvalitetnejših oblik športne. Redno ukvarjanje s tekom blagodejno vpliva na naše zdravje, zmanjšuje količino sladkorja v krvi, izboljšuje prekrvavitev, pomaga pri zmanjševanju telesne teže in izboljšuje razpoloženje.

V nedeljo se je na 10, 21 in 42 kilometrov podalo okrog dvajset tisoč tekačev. Na 42-kilometrov je Limenih Getachew iz Etiopije postavil nov menjik Ljubljanskega maratona s časom 2;08:19. Na polovični razdalji pa je odlično tretje mesto osvojil naš Robert Kotnik, ki je s časom 1:09:20 za dobro minuto in pol zaostal za zmagovalcem. Robert svoj nastop komentira takole: Na Ljubljanskem maratonu sem letos nastopil na polmaratonu (21 km). Bil sem zelo dobro pripravljen, vremenske razmere so bile odlične, zato sem pričakoval dober rezultat. Svoja pričakovanja sem uresničil tako z doseženim časo, kot tudi s končnim 3. mestom. Če ocenim sam nastop, lahko rečem, da je bil to moj drugi najboljši nastop na dosedanjih Ljubljanskih maratonih, težko prekosiš zmagovit nastop, ki sem ga odtekel pred nekaj leti na razdalji 10 km. Poleg dobrega nastopa v Ljubljani je bil ta tek tudi odlična popotnica za nastop na maratonu v Valenciji, ki sem se ga udeležil 15. novembra.


 

 


 


 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo