Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Bownova terapija kot vrsta manualne terapije


POSLOVNE, OBVESTILA

| |
05.11.2013      18:09
A A

Bownova terapija kot vrsta manualne terapije


Bownova terapija je manualna tehnika vnašanja dražljajev v telo z namenom vzpostavitve samoregulacije oz. resetiranja nepravilnosti v telesu


bownova terapija je zelo sproščujoča
bownova terapija je zelo sproščujoča
Deli:

Terapija sproži zmanjšanja mišično vezivnih napetosti, vzpostavitve ravnovesja v živčnem hormonalnem in energetskem sistemu. S posameznimi potezami v določenem vrstnem redu v pravi smeri in s pravo močjo vnašamo v telo dražljaje, ki povzročijo sistematičen odziv. Terapijo najpogosteje izvajamo pri mišično –vezivno-skeletnih problemih, ki so posledica poškodbe, nesreč, negativnih delovnih navad in fizičnih manifestacij stresa. Zaradi blagega pristopa se izvaja lahko v vseh obdobjih življenja, od rojstva do pozne starosti.

Kot medicinska sestra sem dobila znanje anatomije in fiziologije telesa. Skozi desetletja delovnega staža se z delom in znanjem nadgrajuješ. Spoznavaš da je človek povezava uma, telesa in duha.

Vse preveč se odtujujemo od narave, kar pa je izvor vseh neravnovesij v telesu. Telo samo je sposobno ta neravnovesja kar nekaj časa korigirati. Pride pa do točke, ko je njegov "nahrbtnik" pretežak. Takrat se navzven pokažejo kot težave, tako na nivoju mišično-skeletnega dela, kot tudi na duševnem počutju.

Bownova terapija me je navdušila ravno z naravnim pristopom. Tako z precej blagimi potezami delujemo na celo telo, in to temeljito. Učinki so bili tako konkretni, da sem kmalu po začetku izobraževanja za Bownovo terapijo vedela, da to je to in želim pomagati tudi drugim. Zato toplo priporočam vsem, v vseh življenjskih obdobjih, od rojstva naprej.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI BOWNOVA TERAPIJA MARIJA PETERKA TRELC S.P.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo