Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Medved v naših gozdovih


OPOZORILA

| |
01.12.2015      12:53
A A

Medved v naših gozdovih


Med Blagovico in Trojanami je bil v zadnjem mesecu tudi s strani občank in občanov opažen medved, ki ga že vse od poletja spremlja lovska družina Trojane - Ožbolt.


Medveda je na Golčaju nad Blagovico fotografiral Blaž Bele
Medveda je na Golčaju nad Blagovico fotografiral Blaž Bele
Deli:

Medved se je sprva mirno zadrževal v globeli od Podmilja proti Dolinam, a je v mesecu novembru na svojo prisotnost opozoril tudi z vidno povzročeno materialno škodo v nekaterih naseljih v občini. Zaenkrat ni nevarnosti za ljudi, vendar pa bi v tem primeru nadaljnja navodila lovska družina Trojane - Ožbolt prejela s strani Zavoda za gozdove Slovenije, kjer so o medvedu v občini Lukovica tudi obveščeni.

Primož Smrkolj iz lovske družine je mnenja, da ni verjetno, da bi medved na tem območju dočakal zimsko spanje, saj nimamo takšnih globeli, kot so v gozdovih Kočevskega Roga. Na tem mestu izpostavlja previdnost z izleti v gozd, saj ne more nihče z zagotovostjo napovedati, da ne bo več povzročal materialne škode. Puščanje živali in predvsem psov v naravo naj bo kontrolirano, ker lahko ti z renčanjem in lajanjem vzdražijo medveda, ki bi se pognal za njimi do njihovih lastnikov. Župan Matej Kotnik dodaja, da so na Občini seznanjeni z dogajanjem glede medveda, a zaupajo v delo naših lovcev, ki spremljajo žival: "Ta pojav se ni zgodil prvič, saj medvedje prehajajo skozi območje občine Lukovica skoraj vsako leto, a zaenkrat na srečo še ni bil nihče ogrožen. Če bi žival povzročala škodo, bi raje videl, da medveda ne bi odstranili, ampak omamili in odpeljali v zanj primernejše okolje, kot je tukaj."

Če opazite kakršno koli nevšečnost, ki bi nastala zaradi medveda, se obrnite na Primoža Smrkolja (041 674 407) ali Franceta Smrkolja (051 206 490) iz Lovske družine Trojane - Ožbolt.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo