Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Začetek del Imovica – Prevalje


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
14.11.2017      11:29
A A

Začetek del Imovica – PrevaljeDeli:

V Imovici so se v polnem zamahu pričela dela izgradnje fekalne kanalizacije, ki se bodo v naslednjem letu nadaljevala v Prevaljah. Takoj, ko bodo vremenske razmere dopuščale, se bo vzporedno pričelo tudi z obnovo vodovodnega sistema, ki bo funkcionalno nadomestil vodooskrbo po obstoječem vodovodnem omrežju ter zagotovil zadostne dotoke vode v vodovodno omrežje. Na tem mestu je smiselno pojasniti, da cevovoda ne potekata po identičnih jarkih, saj je pri izgradnji potrebno slediti tehničnim smernicam in predpisanim odmikom, zato gre v praksi za ločeni investiciji, pri katerih je skupna le izgradnja zgornjega ustroja ceste. Izgradnji kanalizacije in vodovoda bo sledila rekonstrukcija ceste z izgradnjo meteorne kanalizacije, pločnika in prenovo javne razsvetljave.

 

Naj dodamo še to, da so omenjena dela tudi osnova za postopno obnovo vodovodnega, pa tudi kanalizacijskega omrežja v vaseh Videm in Koseze, ki so predvideni po končanju del v Gradišču in Zg. Praprečah.

 
Ko smo malce poklepetali s krajani, smo izvedeli zanimive reči. Spomini na to, kako so sami kopali jarke za cevi, koliko truda in prostovoljstva je bilo potrebnega, da so dobili pitno vodo v vsako hišo, so še kako živi. A vendar je po vseh letih sistem zastarel in vprašljivost pitne vode, ki teče po nevarnih azbestnih ceveh je pereč problem že vrsto let, zato z navdušenjem pozdravljajo obnovo in zagotovitev neoporečne pitne vode.

 

Vaščani Imovice ter Prevalje so veseli, da so le prišli na vrsto, saj že vsaj dve desetletij ni bilo izvedenih nikakršnih investicij ali obnovitvenih del v njihovih vaseh, čeprav enakovredno vsem občanom plačujejo davke ter druge obveznosti do Občine Lukovica. Dejstvo, da je župan njihov sovaščan, je večkrat v breme, kot pa v korist. Za Imovico in Prevalje je vedno zmanjkalo sredstev v proračunu, ali pa so bila prerazporejena z rebalansom. Radi povedo, da so nemalokrat slišali: »Kaj boste vi, ki imate župana. Saj vse imate!« Da bo projekt res zaživel, so verjeli šele na dan, ko so se v Imovici pojavili stroji.

Vaščani Prevalje so z ustanovitvijo vaške Iniciative za izgradnjo kanalizacije in obnovo vodovoda že dolgo nazaj nakazali na svoje želje in jasno izrazili zahtevo po omenjenih delih. Tudi v Prevaljah bodo kmalu zabrneli stroji, desetletja so namreč z odobravanjem spremljali dela drugod po občini in zdaj se vesele premikov v domačem kraju.

Seveda se občani zavedajo obsežnosti projekta in finančnih posledic, vendar so prepričani, da so tudi oni sami opravičeni do investicije, zavoljo otrok, bodočih rodov pa tudi prednikov, ki so se še kako trudili za dobrobit vseh nas. 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo