Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

S strani občine podano soglasje k odprodaji ......


OBČINSKE

| |
23.11.2015      16:35
A A

S strani občine podano soglasje k odprodaji skupnega mladinskega počitniškega doma na Krku


Občina Lukovica je leta 1995 stopila na samostojno pot samoupravne lokalne skupnosti, a so iz časov skupne Občine Domžale do danes med drugim ostale skupne tudi nepremičnine. Občine Domžale, Mengeš, Moravče, Lukovica in Trzin delijo lastništvo mladinskega počitniškega doma s funkcionalnim zemljiščem na otoku Krku, koče na Veliki planini in apartmaja v večstanovanjskem objektu na Rogli, s katerimi upravlja Oddelek za premoženje Občine Domžale, a je bil v začetku leta 2015 s strani županov podan predlog za odprodajo počitniškega doma.


Župani so sklenili, da odprodajo skupni mladinski počitniški dom na Krku.
Župani so sklenili, da odprodajo skupni mladinski počitniški dom na Krku.
Deli:

»Dom na Krku je bil zgrajen še v času skupne Občine Domžale in je bil namenjen letovanju otrok. Tega se od nastanka novih občin razen Trzina ni posluževal nihče. Tako smo župani v začetku skupaj sklenili, da predlagamo občinskim svetom odprodajo tega objekta in postopki so že v teku,« odločitev komentira župan Občine Lukovica Matej Kotnik. Dvoetažni mladinski počitniški dom s stotimi ležišči za otroke, desetimi za vzgojitelje ter petimi za tehnično osebje je bil zgrajen leta 1988 in se nahaja v Poratu – Vantačičih. Občina Lukovica ima 12-odstotni delež objekta počitniškega doma, dostopne poti k objektu, dvorišča, rokometnega igrišča, v zadnjih letih pa ga je imela v najemu in z njim upravljala družba Leštan & Leštan turizem, šport in rekreacija, d. o. o. s sedežem v Ljubljani.

 

Leta 2012 je bilo izdelano poročilo, v katerem je bila ocenjena vrednost obnove objekta, ki je bil v slabem stanju in je predračun skupnega zneska celotne obnove v normalno stanje znašal 168.712 evrov brez vključenega davka na dodano vrednost. Obnovitvena dela bi obsegala štiri sklope, in sicer notranja obnovitvena dela, obnovitvena dela stavbnega ovoja, zunanjo ureditev z dostopi in ograjo ter zunanjo ureditev igrišča. Glede na stanje objekta je bil leta 2013 izveden sklop obnove dela stavbnega ovoja, za kar so občine solastnice skupno plačale 131.035,37 evra. »Naša občina tega objekta ne koristi. Občina je sicer koriščenje objekta ponudila OŠ Janka Kersnika Brdo, vendar ni bilo nobenega interesa z njihove strani. Kolikor je meni znano, so bili edini, ki so ga koristili le v Občini Trzin, in sicer njihova šola, ki je tam izvajala šolo v naravi. Celotna nepremičnina, ki je ocenjena na 850.000 evrov, je zdaj v prodajnem postopku, ki ga v celoti vodi domžalska občina,« je ob tem dodala Katka Bohinc, višja svetovalka za kmetijstvo, gospodarstvo in regionalni razvoj. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo