Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

VIDEO: Mehiški Mariachi v Šentvidu


KULTURA, OBČINSKE

| |
14.09.2014      8:32
A A

VIDEO: Mehiški Mariachi v Šentvidu


Ena izmed številnih prireditev ob 20-i obletnici Občine Lukovica je bil tudi koncert mehiških Mariachev. Zaradi vremena se je, tako kot osrednja prireditev dan pred tem, odvijal pod šotorom na športnem igrišču v Šentvidu pri Lukovici.


Deli:

Tako kot je bilo napovedano v vabilo je sedemčlanska zasedba Mariachi International Mexico de Noche v naše kraje prinesla pravi duh in temperament latinske Amerike. Romantični podokničarji, kot jim pravijo nekateri, so dodobra ogreli lepo število obiskovalcev, ki so lahko ob glasbi spoznali tudi kulturo krajev od koder so prišli tokratni gostje. Kot je razložil Armando Morales Lira, Mehičan, ki že več kot deset let biva v Sloveniji, Mariachi ni le glasba ampak prikaz kulturne revolucije, izražen skozi skupino umetnikov, glasbenikov, oblečenih v unikatna tradicionalna mehiška oblačila. Mariachi so ljudje. Nekaj kulturnega, duhovnega in tradicionalnega, izvirnega, samo mehiškega. Sloga Mariachiev ni mogoče posnemati gre namreč za družinsko tradicijo, ki se prenaša iz roda v rod. Večina mehiških pesmi zveni avtentično le v glasovni izvedbi, ki jo v svojem mehiškem falzetu iz sebe lahko izvabi samo rojen Mehikanec. Tradicija v skupini mariachijev zahteva vsaj tri inštrumente: kitaron, plunko in violino, kasneje pa se v zasedbah pogosto pojavijo še trobentač, harfist in kitarist.

Če ste zamudili koncert si lahko eno izmed odigranih skladb ogledate v spodnjem video posnetku.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo