Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
17°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Izgradnja ceste do enega najvišjih zaselkov ......


OBČINSKE

| |
21.05.2016      8:51
A A

Izgradnja ceste do enega najvišjih zaselkov občine


Od sredine meseca aprila do maja je bila vsak dan med 7. in 17. uro popolna zapora ceste na lokaciji med zaselkom Hribi in zaselkom Velika Raven, zaradi investicijsko vzdrževalnih del. Obvoz je bil urejen po cesti od Trojan preko Lipovca do Velike Ravni, po končanih delih pa se nadaljuje izgradnja nove asfaltne ceste.


Deli:
"Velika Raven je zelo oddaljen zaselek od Trojan in vsem se zdi že dlje časa pomembno, da ohranjamo življenje tudi v teh krajih in cesta bo omogočala lažji dostop ljudem. Mislim, da je to pridobitev za ta del občine in celotno občino na splošno," pravi župan občine Lukovica Matej Kotnik. Zaradi nove pridobitve - asfaltne ceste - med Hribi in Veliko Ravnjo bo vzdrževanje in dostopnost do teh krajev povsem drugačna, kot je bilo to do sedaj. Kraj je namreč izredno zapostavljen, kar se tiče zimske službe, prav tako pa tam nastaja tudi največ zametov ob snežnih padavinah.  Investicijsko vzdrževalna dela na omenjenem predmetnem odseku ceste bodo tako zajemala zamenjavo spodnjega ustroja ceste vključno z izvedbo ustreznega odvodnjavanja meteornih voda s cestišča kakor tudi iz samega zaledja cestnega odseka. V nadaljevanju je predvidena še izvedba asfalterskih del v dolžini predhodno izvedenih gradbenih del, ki obsegajo približno 750 metrov.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo