Logo MojaObčina.si

Lukovica

JUTRI
1°C
-2°C
PET.
1°C
0°C
3620

Gasilski dom Blagovica

Za Gasilski dom v Blagovici je bilo odobreno gradbeno dovoljenje že pred leti in sicer za rekonstrukcijo, dozidavo in tudi odstranitev objekta. V letošnjem letu je prišel čas, za izgradnjo omenjenega objekta. Objekt se bo gradil na podlagi sklenjenega dogovora med občino Lukovica in Gasilsko zvezo Lukovica, ki določa merila za gradnjo gasilskih domov v občini Lukovica oziroma določa pogoje in obsege finančne udeležbe občine Lukovica na gasilskih objektih.

 

Trenutno je v teku javni razpis za izbor izvajalca del. Gradnja gasilskega doma se bo začela letos poleti, zaključila pa v prihodnjem letu. Občina Lukovica bo pokrila stroške gradbeno-obrtniških del na predmetnem objektu, kot je bilo to določeno v sklenjenem dokumentu za zagotavljanje prostorskih pogojev za delovanje gasilske javne službe v občini Lukovica. Investicija je po PZI projektni dokumentaciji iz leta 2015 ocenjena na okoli pol miljona eurov.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Strokovnost in zanesljivost