Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

oblačno
Dopoldne bo večinoma oblačno, krajevne padavine v obliki ploh in posameznih neviht se bodo razširile nad večji del države. Popoldne se bodo oblaki trgali, plohe bodo manj pogoste. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 23 °C.
13°C | 23°C
sreda, 21.05.2018
12°C | 24°C
četrtek, 23.05.2018
13°C | 26°C
petek, 24.05.2018
15°C | 23°C
sobota, 25.05.2018
15°C | 26°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

400 evrov kazni za zapuščena vozila na javni ......


PROMET, OPOZORILA, OBVESTILA

| |
10.11.2017      10:31
A A

400 evrov kazni za zapuščena vozila na javni površini občine Lukovica


Na zadnji oktobrski seji občinskega sveta je bil sprejet Odlok o ravnanju z zapuščenimi in nepravilno parkiranimi vozili v Občini Lukovica.


Deli:

S sprejetim odlokom se določajo pogoji in način odstranjevanja, hrambe in predaje zapuščenih vozil oziroma nepravilno parkiranih vozil, ki predstavljajo oviro v cestnem prometu, ter uničenje neprevzetih zapuščenih vozil.

 

Kako bo potekala odstranitev zapuščenega vozila podrobno opisuje 3. člen: Pooblaščena uradna oseba, ki vodi postopek za zapuščeno vozilo, na zapuščeno vozilo namesti pisno odredbo, s katero naloži lastniku zapuščenega vozila, da ga odstrani v roku treh dni od dneva izdaje odredbe. En izvod odredbe iz prejšnjega odstavka tega člena se vroči pristojnemu izvajalcu, ki mora zapuščeno vozilo odstraniti najpozneje v roku treh dni po preteku roka, določenega lastniku zapuščenega vozila z odredbo, če ga lastnik v predpisanem roku ne odstrani sam.

 

4. člen določa, da pooblaščena uradna oseba, ki vodi postopek za odstranitev nepravilno parkiranega vozila na podlagi določb Zakona o pravilih cestnega prometa, odredi odstranitev oziroma odvoz vozila pristojnemu izvajalcu. Pristojni izvajalec je vozilo iz prejšnjega odstavka tega člena dolžan odstraniti nemudoma po prejemu odredbe.

 

V občini Lukovica je strošek odvoza in skladiščenja vozila ocenjena na 300 evrov, dodatno se plača še zakonsko določena kazen v višini 120 evrov. Če lastnik zapuščenega vozila le-tega ne prevzame v treh mesecih od dneva izdaje odredbe se vozilo lahko uniči ali proda.

 

Zaključimo torej s klicem, če ne želite biti ob dobrih 400 evrov pospravite zapuščena vozila tja kamor spadajo. V bližnji okolici se nahajata dva avtoodpada, ki sprejemata tudi odslužena vozila, Agent Vrhovec na Viru in Feštajn na Izlakah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 19.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.05.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo