Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

delno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 17 °C.
8°C | 12°C
petek, 16.11.2018
4°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
-0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

400 evrov kazni za zapuščena vozila na javni ......


PROMET, OPOZORILA, OBVESTILA

| |
10.11.2017      10:31
A A

400 evrov kazni za zapuščena vozila na javni površini občine Lukovica


Na zadnji oktobrski seji občinskega sveta je bil sprejet Odlok o ravnanju z zapuščenimi in nepravilno parkiranimi vozili v Občini Lukovica.


Deli:

S sprejetim odlokom se določajo pogoji in način odstranjevanja, hrambe in predaje zapuščenih vozil oziroma nepravilno parkiranih vozil, ki predstavljajo oviro v cestnem prometu, ter uničenje neprevzetih zapuščenih vozil.

 

Kako bo potekala odstranitev zapuščenega vozila podrobno opisuje 3. člen: Pooblaščena uradna oseba, ki vodi postopek za zapuščeno vozilo, na zapuščeno vozilo namesti pisno odredbo, s katero naloži lastniku zapuščenega vozila, da ga odstrani v roku treh dni od dneva izdaje odredbe. En izvod odredbe iz prejšnjega odstavka tega člena se vroči pristojnemu izvajalcu, ki mora zapuščeno vozilo odstraniti najpozneje v roku treh dni po preteku roka, določenega lastniku zapuščenega vozila z odredbo, če ga lastnik v predpisanem roku ne odstrani sam.

 

4. člen določa, da pooblaščena uradna oseba, ki vodi postopek za odstranitev nepravilno parkiranega vozila na podlagi določb Zakona o pravilih cestnega prometa, odredi odstranitev oziroma odvoz vozila pristojnemu izvajalcu. Pristojni izvajalec je vozilo iz prejšnjega odstavka tega člena dolžan odstraniti nemudoma po prejemu odredbe.

 

V občini Lukovica je strošek odvoza in skladiščenja vozila ocenjena na 300 evrov, dodatno se plača še zakonsko določena kazen v višini 120 evrov. Če lastnik zapuščenega vozila le-tega ne prevzame v treh mesecih od dneva izdaje odredbe se vozilo lahko uniči ali proda.

 

Zaključimo torej s klicem, če ne želite biti ob dobrih 400 evrov pospravite zapuščena vozila tja kamor spadajo. V bližnji okolici se nahajata dva avtoodpada, ki sprejemata tudi odslužena vozila, Agent Vrhovec na Viru in Feštajn na Izlakah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!