Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, nastale bodo posamezne vročinske nevihte. Ponekod bo pihal severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 31, na Primorskem do 33 °C.
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

400 evrov kazni za zapuščena vozila na javni ......


PROMET, OPOZORILA, OBVESTILA

| |
10.11.2017      10:31
A A

400 evrov kazni za zapuščena vozila na javni površini občine Lukovica


Na zadnji oktobrski seji občinskega sveta je bil sprejet Odlok o ravnanju z zapuščenimi in nepravilno parkiranimi vozili v Občini Lukovica.


Deli:

S sprejetim odlokom se določajo pogoji in način odstranjevanja, hrambe in predaje zapuščenih vozil oziroma nepravilno parkiranih vozil, ki predstavljajo oviro v cestnem prometu, ter uničenje neprevzetih zapuščenih vozil.

 

Kako bo potekala odstranitev zapuščenega vozila podrobno opisuje 3. člen: Pooblaščena uradna oseba, ki vodi postopek za zapuščeno vozilo, na zapuščeno vozilo namesti pisno odredbo, s katero naloži lastniku zapuščenega vozila, da ga odstrani v roku treh dni od dneva izdaje odredbe. En izvod odredbe iz prejšnjega odstavka tega člena se vroči pristojnemu izvajalcu, ki mora zapuščeno vozilo odstraniti najpozneje v roku treh dni po preteku roka, določenega lastniku zapuščenega vozila z odredbo, če ga lastnik v predpisanem roku ne odstrani sam.

 

4. člen določa, da pooblaščena uradna oseba, ki vodi postopek za odstranitev nepravilno parkiranega vozila na podlagi določb Zakona o pravilih cestnega prometa, odredi odstranitev oziroma odvoz vozila pristojnemu izvajalcu. Pristojni izvajalec je vozilo iz prejšnjega odstavka tega člena dolžan odstraniti nemudoma po prejemu odredbe.

 

V občini Lukovica je strošek odvoza in skladiščenja vozila ocenjena na 300 evrov, dodatno se plača še zakonsko določena kazen v višini 120 evrov. Če lastnik zapuščenega vozila le-tega ne prevzame v treh mesecih od dneva izdaje odredbe se vozilo lahko uniči ali proda.

 

Zaključimo torej s klicem, če ne želite biti ob dobrih 400 evrov pospravite zapuščena vozila tja kamor spadajo. V bližnji okolici se nahajata dva avtoodpada, ki sprejemata tudi odslužena vozila, Agent Vrhovec na Viru in Feštajn na Izlakah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo