Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
-2°C
JUTRI
2°C
-2°C
4450

Motošportnica leta 2022 - Tjaša Fifer iz AMD Lukovica

Avto-moto zveza Slovenije (AMZS) je v Festivalni dvorani v Ljubljani podelila priznanja najboljšim slovenskim motošportnikom v iztekajočem se letu. Osmič zapored je motošportnik leta postal Tim Gajser, drugič zapored v ženski konkurenci pa je laskavi naziv motošportnice leta odšel v roke Tjaše Fifer, voznice v vzdržljivostnem motociklizmu Tjaša Fifer, članica AMD Lukovica,  se je v karieri preizkusila v več panogah (cross countryju, trialu, tudi v ekstremnem vzdržljivostnem motociklizmu), v zadnjem času pa se je posvetila predvsem svetovnemu prvenstvu v vzdržljivostnem motociklizmu. Njeno letošnjo sezono je močno krojila poškodba, vseeno pa je v skupnem seštevku zasedla 13. mesto. Tjašo so ob prevzemu priznanja prevzela čustva. Dejala je, da naziva motošportnica leta ni pričakovala. Začela je že s pripravami na novo sezono, za katero upa, da bo brez poškodb.

Pokale za osvojeni naslov državnega prvaka 2022 v panogi trial so prejeli trije tekmovalvi iz AMD Lukovica, in sicer Lovro Setnikar v kategoriji DP Trial-otroci, Ines Penezič Pregrad v kategoriji DP Trial-ženske in Severin Sajevec v kategoriji Trial DP. Sajevec je iz rok podpredsednika AMZS prejel tudi posebno priznanje za najboljšega tekmovalca v panogi Trial.

Člani AMD Lukovica vsem prejemnikom priznanj čestitamo in jim želimo uspešno tekmovalno sezono 2023!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi