Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

MLADINCI PGD PREVOJE ZASEDLI 3. MESTO NA ......


NOVICE

| |
19.09.2012      00:31
A A

MLADINCI PGD PREVOJE ZASEDLI 3. MESTO NA DRŽAVNI GASILSKI ORIENTACIJI


V soboto, 15. septembra 2012, je v Gasilski zvezi Žalec (v Veliki Pirešici) potekalo državno gasilsko tekmovanje v orientaciji. Mladinci PGD Prevoje v sestavi Gregor Omahna, Jure Andrejka in Blaž Hribar so zasedli odlično 3. mesto.


Deli:

Vse se je začelo 12. maja 2012 v Rafolčah na tekmovanju Gasilske zveze Lukovica. Tukaj so fantje zasedli odlično prvo mesto in s tem dobili možnost sodelovanja na regijskem tekmovanju. To je potekalo že 19. maja v Gasilski zvezi Šmartno pri Litiji (na Primskovem), tako da je bilo časa za vajo in trening bolj malo. Vendar očitno za našo »elito« dovolj, da so tam zasedli odlično 2. mesto in se uvrstili na tako težko pričakovano državno tekmovanje.

Tokrat je bilo časa za trening in vaje dovolj in fantje so zadevo vzeli zelo resno.

Redno so se udeleževali kondicijskih treningov, saj so se zavedali, da lahko s tem veliko naredijo za dober rezultat. Prav tako so pridno vadili ostale gasilske discipline: spajanje cevi na trojak, prenos vode, vezanje vozlov ... 

V soboto, 15. septembra, smo se tako odpeljali v Veliko Pirešico. Pred startom je ekipa najprej zbijala tarčo. Ker se jim je ta vaja zelo dobro posrečila, so izgubili tremo in se na orintacijsko pot odpravili čisto neobremenjeni. Start so imeli ob 10.10. Navijači smo se medtem odpravili na kavo, saj smo bili prepričani, da jih kar nekaj časa ne bo. Toda pošteno smo se zmotili, fantje so pot pretekli v 22 minutah in 13 sekundah. Kljub utrujenosti in zadihanosti so povedali, da so dobili 4 kazenske točke, a na splošno so bili zelo zadovoljni.

Potem se je začelo mučno čakanja na rezultate. Ta čas so namenili igranju šaha, nogometa in harmonike. Skratka, prijetno so se družili in navezovali stike z ostalimi društvi.

Bolj ko se je ura približevala rezultatom, bolj je naraščala tudi napetost. Zavedali so se, da je konkurenca huda, vendar vseeno jih dober občutek ni zapustil.

Letos so organizatorji med čakanjem na rezultate pripravili prireditev Gasilec/gasilka, pokaži kaj znaš? Blaž Hribar in Rok Božič sta se z veseljem udeležila te prireditve in z igranjem harmonike navdušila vseh 800 ljudi, ki je pod šotorom čakalo na rezultate.

Ko so začeli z branjem rezultatov, smo najprej držali pesti za pionirje iz PGD Lukovica. Med 32 ekipami so se uvrstili na 20. mesto. Potem so prišli na vrsto rezultati za mladince. Začeli so z zadnjim 31. mestom in brali proti vrhu. Ko so kot tretje uvrščeno društvo prebrali PGD Prevoje, je bilo veselje nepopisno.

Gregor, Jure, Blaž in mentorica Urška se iskreno zahvaljujemo v prvi vrsti Damjanu Berdiku in Klemenu Zabretu, ki sta pomagala pri kondicijskih pripravah in tudi treniranju gasilskih disciplin. Prav tako hvala Gasilski zvezi Lukovica, ki je vsem udeležencem državnega tekmovanja v orientaciji kupila trenirke, čeprav je dobavitelj zamudil z dobavo in jih zato na tekmovanju nismo imeli - bodo pa drugo leto. Hvala Občini Lukovica, ki je nam in ekipi iz Lukovice podarila majice in ne nazadnje hvala vsem navijačem za topel sprejem pred društvom.

Urška Hribar

PGD Prevoje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo