Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
25°C
12°C
JUTRI
26°C
12°C
Deli
838

Luč miru iz Betlehema

Na četrto adventno nedeljo je v župnijo svetega Tomaža v Krašnji prispela Luč miru iz Betlehema. Minilo je že 27 let odkar so skavti prvič prinesli luč miru v Slovenijo takrat pod geslom »Mir je čas brez vojne.« Sporočilo je bilo takrat predvsem odmevno in na mestu in tudi danes je še kako odmevno, saj pravi: »Delimo plamen - zanetimo mir.« A preden smo prejeli plamen, ki naj sveti za mir, smo prisluhnili besedam domačega župnika Antona Potokarja, ki se je že v uvodu v sveto mašo spraševal zakaj pridem k sveti maši? Ob tem je naštel tudi nekaj vzrokov, kot so na primer ta, da so nas tja pač poslali domači. Vendar glavni razlog, da pridemo k sveti maši je, da zaupamo v Božje varstvo. Zato ni pravi pomen božičnih praznikov nakupovanje, ampak  rojstvo odrešenika. Nato nam je v sklepnem nagovoru spregovoril o premišljevanju o vrednosti in pomenu božične skrivnosti, ki kristjane navdihuje s posebnim razpoloženjem, saj z veseljem pričakujemo Gospodovo rojstvo. Starejši in otroci radi govorijo o jaslicah, predvsem o tem, kje in kakšne bodo in kako naj bo okrašeno božično drevo. Vse to v družini ustvarja božično domačnost, ki je v letih  nazaj prevevala naše družine. Nato pa je spregovoril še o majhnem kraju Betlehemu, ki je v tistih časih postal veliko večji kot največja mesta takratnega sveta. Na koncu je zbranim prebral še letošnjo poslanico Luči miru, ki se glasi: »Plamen je v mojih rokah. Gori in me greje. Prepričala me je njegova toplota in privabila njegova svetloba. Zdaj imam priložnost, da ga širim naprej –  poiščem bližnjega, začutim njegovo stisko, se darujem zanj in mu pomagam.  Toda kako? Ko sprejmem mir v svoje srce, sem podoben sveči, ki je sprejela plamen. Da ohrani plamen, mora sveča goreti. Prav tako moram jaz, da ohranim mir, darovati samega sebe. Vendar sveča z gorenjem izginja, človek pa nikoli ne izgine, če gori iz ljubezni.
Vem, da nas je več, ki gorimo. Skupaj lahko ustvarimo mogočen ogenj, ki ga ne bo pogasil noben nemir. Delimo plamen – zanetimo mir in ponesli smo plamen miru na naše domove, v naše družine in naj sije skozi celo leto ter prinaša mir tudi takrat, ko bo že ugasnil. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi