Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Načrtovana obnova nekdanjega Zadružnega doma ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
30.03.2016      12:03
A A

Načrtovana obnova nekdanjega Zadružnega doma Trojane


Leta 1960 so na Trojanah zgradili nekdanji Zadružni dom, ki je bil namenjen potrebam družbenih dejavnosti v kraju. Stavba je tako služila kulturno-umetniški dejavnosti, športni in drugi prostoročni dejavnosti lokalnega prebivalstva na podeželju, zaradi dotrajanega stanja objekta pa se je pojavila potreba po njegovi obnovi. Občina Lukovica, ki je lastnik tega objekta, je že leta 2014 naročila izdelavo razširjenega energetskega pregleda objekta, v drugi polovici preteklega leta pa je pridobila gradbeno dovoljenje. Sedaj je treba počakati na ugoden predvideni razpis za energetske sanacije objektov oziroma podoben razpis v letošnjem letu, na katerem bo mogoče dobiti nepovratna sredstva.


Z obnovo nekdanjega Zadružnega doma na Trojanah se bodo izboljšali pogoji za delovanje lokalnih društev.
Z obnovo nekdanjega Zadružnega doma na Trojanah se bodo izboljšali pogoji za delovanje lokalnih društev.
Deli:

Že v preteklosti so v nekdanjem Zadružnem domu na Trojanah imela svoj prostor društva ožje lokalne skupnosti, Krajevna skupnost Trojane ter so potekala medgeneracijska druženja. V pritličju objekta je imela dolgo časa svoje prostore tudi Pošta Slovenije, del objekta pa je še danes namenjen poslovni dejavnosti (Trgovina Andrej). Posledice časa so pustile sledi tudi na stavbi, zato je Občina Lukovica leta 2014 naročila izdelavo razširjenega energetskega pregleda objekta, saj je to osnovni dokument za nadaljnje aktivnosti izvedbe obnove oziroma za pridobitev nepovratnih sredstev iz državnega in evropskega proračuna. Analiza je pokazala, da je potrebno za celovito energetsko sanacijo ovoja rekonstruirati dotrajano ostrešje in streho. Zaradi posega v ostrešno konstrukcijo je Občina naročila izdelavo projektne dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja in je v drugi polovici preteklega leta pridobila gradbeno dovoljenje.

Obnova odvisna od razpisov s strani države
Z izvedbo energetske sanacije objekta ni predvideno spreminjanje njegove namembnosti, temveč bo vplivala na izboljšanje pogojev za delovanje lokalnih društev tudi v prihodnje. Občina Lukovica tako čaka na omenjeni oziroma podoben razpis v letošnjem letu, na katerem bi pridobila nepovratna sredstva ter ohranila utrip lokalnega društvenega in družbenega dogajanja na Trojanah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo