Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vokalno instrumentalni koncert MePZ Klas ......


KULTURA

| |
09.02.2013      21:05
A A

Vokalno instrumentalni koncert MePZ Klas Groblje


Wolfgang Amadeus Mozart, eden izmed najpomembnejših in najvplivnejših skladateljev klasične glasbe vseh časov se je rodil v Salzburgu leta 1756 in dobil ime Johannes Chrisóstomus Wolfgang Gottlieb. Umrl je pri zgodnjih šestintridesetih letih leta 1791, a za sabo je pustil veliko zakladnico komornih, orkesterskih in opernih del, ter - 19 maš, rekvijem, 4 litanije, 2 večernice, 2 oratorija, 17 cerkvenih sonat , skupaj več kot 600 del. Mednje spada tudi Missa brevis in B, ki smo ji lahko prisluhnili v izvedbi MePZ Klas Groblje v cerkvi Marijinega Vnebovzetja na Brdu ob koncu božičnega časa.


Deli:

Missa brevis in B so pod vodstvom Matevža Kinka ob spremljavi komornega godalnega orkestra zapeli člani Mepz Klas Groblje v cerkvi Marijinega vnebovzetja na Brdu v soboto 2. februarja . Člani komornega godalnega orkestra so bili tokrat Ajda Kralj, Maja Naveršnik, Eva Oblak , Tina Sekula in Marija Šimec na violini, Katarina Kozjek in Barbara Ulčar na violončelu in Tomaž Štular na kontrabasu. Zbor je izvedel  vse speve maša in po zapetem  gregorijanskem koralu  še nekaj domačih in tujih  božičnih pesmi. Pri izvedbi posameznih delov pesmi so se posebej izkazali solisti:  Marija Prebil-sopran, Špela Kink-alt, Matej Avbelj-tenor in Andrej Enamuel Cotman-bas. Na orgle je zbor, ki letos praznuje dvajseto letnico delovanja spremljal Rok Rakar.  Zadnja leta zbor deluje pod vodstvom Matevža Kinka akademskega glasbenika in profesorja  petja.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo