Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
17°C
-2°C
JUTRI
15°C
-3°C
3464

Prva knjigobežnica v občini Lukovica

Knjigobežnice so samostoječe mini izposojevalnice knjig na prostem, ki omogočajo vsem ljubiteljem branja, prebiranje knjižničnega gradiva ali revij na svežem zraku, na klopci, v senci pod drevesom ali ob otroškem igrišču. Knjigobežnice so postale v Sloveniji sila popularne in se zelo hitro širijo po raznih krajih naše lepe dežele. V občini Domžale sta projekt omogočili Občina Domžale, ki je pokrite hišice z napisom postavila na več krajih po občini in Knjižnica Domžale, ki bo skrbela za polnjenje knjižničnega gradiva v hišice. V knjigobežnici prostor najdejo knjige, ki jih knjižnica odpiše ali pa tiste, ki jih je prejela v dar, pa jih že ima. V Občini Lukovica pa prva taka knjigobežnica stoji pred knjižnico dr. Jakoba Zupana v Šentvidu pri Lukovici. Z dovoljenjem KS Prevoje je pritrjena na ograji igrišča pred knjižnico. Na željo po prvi knjigobežnici v občini Lukovica, ki sem jo imela kot vodja knjižnice v  Šentvidu, se je odzval Matija Pošebal, direktor podjetja Hutko, ki je znano po izdelavi unikatnih igral in drugih lesenih izdelkih za otroke. Hišico je izdelal brezplačno za kar se mu iskreno zahvaljujemo. Zelo smo veseli, da se najdejo posamezniki, ki se odzovejo in premorejo toliko dobre volje, da so pripravljeni prispevati k razvoju kulture branja, področja, na katerega odgovorni radi pozabljajo. Redka človeška vrlina.  

Na tem mestu vas toplo vabim k knjigobežnici v Šentvidu. Poskrbimo, da bomo s knjigami lepo ravnali in jih vračali nazaj na izposojeno mesto. Knjigo si mirno lahko vzamete iz hišice in jo berete pred knjižnico ali na igrišču, lahko si jo vzamete tudi domov in jo prinesete nazaj, ko jo preberete. V kolikor jo izgubite, prinesite eno vašo, ki jo ne boste pogrešali. V najbolj mrzlih in mokrih dneh bo knjigobežnica samevala. Takoj, ko bo deželo obiskala pomlad pa bo knjigobežnica spet polna lepih presenečenj za vašo dušo.


Kristina Galun

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!