Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
11°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
5°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Podelitev Slomškovih bralnih priznanj


KULTURA

| |
25.05.2015      22:39
A A

Podelitev Slomškovih bralnih priznanj


Z Slomškovimi besedami:"Prebrisana glava pa pridne roke so večje bogastvo ko zlate gore" se je tokrat zaključilo letošnje vseslovensko branje za Slomškovo bralno priznanje na Ponikvi. V tem bralnem letu je k branju dobrih knjig pristopilo več kot tisoč otrok, vse od predšolskih dalje.


Deli:

Slovesnosti ob zaključku letošnjega bralnega leta SBP so se udeležili tudi bralci iz župnij Brdo in Zlato Polje, ki pa ne prejmejo priznanj za branje na Ponikvi, ampak na vsakoletni prireditvi, ki jo pripravijo animatorji in bralci skupaj. Dvorana Antona Martina Slomška v Šentvidu pri Lukovici je tudi tokrat odmevala od pesmi in besed, ki so jih zapeli in izrekli mladi bralci. A za pomoč pri petju himne bralnega priznanja so poprosili pevce otroškega pevskega zbora skupaj z zborovodkinjo Petro Avbelj. In ker so bili že na odru so nas razveselili še z pesmijo Če v srcu ni ljubezni. Preko prireditve sta nas tokrat vodila Erik Kralj Serša in Irenej Bukor. Besede uvoda  so pripadale domačemu župniku Andreju Svetetu, ki je poudaril, da je dobra knjiga učiteljica življenja in bralcem in animatorjem zaželel toliko zagnanosti tudi v prihodnjem letu. In ker beseda ljubezen pove veliko so nam misli o ljubezni povedali Tatjana, Benjamin, Simon in Ana Marija. Gostja letošnje prireditve je bila Ivanka Učakar profesorica slovenščine, pripovedovalka pravljic in sodelavka Inštituta za etiko in vrednote pri Slovenski akademiji znanosti in umetnosti. V svojem nagovoru je poudarila pomen branja in, da ni nikoli prepozno začeti brati. A vendar je pri branju potrebno včasih vztrajati, kajti če ni vztrajnosti, vzgoje in volje je branje zelo težko. Verjetno tudi učenje! Pri tem pa ne smemo pozabiti, da so nam zgodbe lahko v veliko pomoč pri vzgoji je še poudarila. Se še spomnite tiste prilike o ljuljki in pšenici, nas so nanjo spomnili Maja, Larisa, Karin, Jaka, Gašper in dva Jakoba. In prav zanimivo si je bilo ogledati kako prilika dobiva igrano obliko. Maja in Ema sta nam na prečni flavti zaigrali majniško Milo zvonijo maja zvonovi. Da je za uspeh potrebna volja smo se prepričali v igrani uprizoritvi dela Ali si upaš trenirati voljo? Ana, Matej, Andrej in Darko so dokazali, da se z malce napora da trenirati tudi voljo. O ljubezni in sreči so nam spregovorili Eva, Gal , Simon. Neža in Aljaž, Slomškovo basen Muren in mravlja  so odigrale Sara, Zala in Eva in ob tem smo se lahko močno zamislili, mislim o podobnosti z nami. Preden so prireditev zaključili so seveda podelili še priznanja in to kar 56. Skupaj  so bralci prebrali 331 knjig in ob tem,  o vsaki knjigi povedali tudi vsebino in narisali risbo . Od tega je pet bralcev prebralo več kot 10 knjig, 43 bralcev pa je pridobilo še zlato nalepko, za več kot tri prebrane knjige. Na koncu nam je zapela družina Kink, ki je znala spodbuditi k petju tudi zbrane v dvorani. Poleg animatorjev in mladih bralcev so zaslužni za uspeh SBPja še njihovi starši, župnija in župnik Andrej Svete, ki podpirajo in spodbujajo delo Slomškovega bralnega priznanja. Čisto na koncu pa še tole, ko so mlade bralce vprašali, kaj si želijo v prihodnjem bralnem letu, so vsi na en glas rekli več debelih knjig. Na Brdu se bo bralo tudi v prihodnjem bralnem obdobju SBP, ki koraka že v dvanajsto leto.            

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo