Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Moški pevski zbor Janka Kersnika pel na ......


KULTURA

| |
19.03.2012      9:24
A A

Moški pevski zbor Janka Kersnika pel na odprtju razstave ob 550-letnici ljubljanske nadškofije


1. marca 2012 ob 18. uri je bilo v Narodnem muzeju Slovenije v Ljubljani odprtje priložnostne razstave, ki jo je ob 550-letnici ljubljanske (nad)škofije pripravil Nadškofijski arhiv v Ljubljani. Člani MoPZ JK so zapeli Maškovo Glorio, ki je dala veličasten uvod za odprtje. Po predstavitvi razstave je spregovoril tudi nadškof dr. Anton Stres, ki je poudaril, da poznavanje naše preteklosti vodi tudi naša dejanja sedanjosti. Ob obletnici je komponist Janez Močnik napisal posebej pesem za naš zbor, ki smo jo zapeli ob pomoči solistk Urške Pirnat in Marte Zabret.


Dirigent zbora Igor Velepič ob 550 letnici nadškofije v Narodnem muzeju, foto: Narodni muzej Slovenije
Dirigent zbora Igor Velepič ob 550 letnici nadškofije v Narodnem muzeju, foto: Narodni muzej Slovenije
Deli:

Na 17 panojih so predstavljeni mejniki zgodovine škofije od nastanka benediktinske opatije v Gornjem Gradu, namenjeni za materialno osnovo ljubljanski škofiji do ustanovitve ljubljanske škofije (papež Pij II. 6. septembra 1462, cesar Friderik III. 6. decembra 1462), rast in razvoj škofije in protestantizem katoliška prenova in  prenovitev leta 1788, ustanovitev Ilirskih provinc in Ilirske metropolije. Sledi razcvet katoliškega življenja od sredine 19. stoletja dalje, versko življenje do druge svetovne vojne in njena tragedija. Razstava se zaključi z ustanovitvijo ljubljanske metropolije leta 1968 in njeno prenovo leta 2006. Prikazana je tudi karitativna in misijonska dejavnost, razvoj verskega življenja in izobraževanje. Sliko in besedo dopolnjuje izbor bogoslužnih predmetov, oblačil in knezonadškofijskih insignij.

Razstava je odprta do 1. aprila 2012.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo