Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MICKI JE TREBA MOŽA


KULTURA

| |
21.06.2015      8:55
A A

MICKI JE TREBA MOŽA


Micka, hči bogatega vdovca Matevža že dolgo boleha. Številne maže in obkladki dekle Urše nič več ne pomagajo. Po dolgem prigovarjanju in zvijači kočarja Janeza, bolehno Micko le obišče zdravnik. Zdravnikova diagnoza je za gospodarja Matevža težko sprejemljiva, vendar je pripravljen za svojo edinko storiti prav vse. Seveda brez vaške klepetulje Reple in njenega prizadevanja za ozdravitev bolezni ne gre, zato se zgodba še bolj zaplete in na koncu razplete v nepričakovan konec...


Kosilo pri Matevžu
Kosilo pri Matevžu
Deli:

Koržetovo veseloigro »Micki je treba moža« je priredil Stanko Pelc, režirala Maša Pelc, odigrali pa so jo domači amaterski gledalci. V vloga bogatega gospodarja Matevža je blestel Toni Praznik, v naslovni vlogi Micke pa Neja Dragar. Deklo Uršo sta izmenjaje odigrali Špela Lenček na premierni predstavi in Jerneja Strmšek Turk na nedeljski ponovitvi. V vlogi ženina Janeza smo videli Aljaža Capudra, vaško prodajalko Replo pa je odlično odigrala Petra Dobravec. Hribovska kmetica Nacla je bila Jana Zupan, v vlogi njenega sina Nacka pa se je izvrstno znašel Matevž Kotnik. V vlogi kmeta Korena je nastopil Ivo Lenček, hlapec Jurij pa je bil Žiga Oražem. Vlogo dekle Tereze je odigrala Eva Dobravec, nastopili pa so še godci Saša Dermota, Tone Habjanič s harmoniko in svatje Matevž Kink, Veronika in Marjan Kotnik ter Ana Praznik. Podoknico so zapeli fantje iz klape Sidro.

Premiera veseloigre je bila v petek, 12. junija 2015 v okviru Vidovega večera. Igralci so nastopili pred nabito polno dvorano gledalcev, ki so uživali v dramski uprizoritvi bolj ali manj znanih igralcev. Ponovitev je bila v nedeljo, 14. junija 2015 – dvorana je bila polna tudi na nedeljski predstavi, gledalci pa so ponovno uživali v sproščenem nastopu igralcev na odru.

Veliko smeha, dobre volje in odkritja igralskih talentov igralcev je tako zaznamovalo letošnji Vidov večer.  Pa še nekaj je zanimivo: veseloigro Vinka Koržeta "Micki je treba moža", so na šentviškem odru prvič uprizorili že pred več kot 60 leti, zdaj pa smo jo videli v novi preobleki, z novimi igralci in seveda drugačni režiji, prirejeno na današnji čas. A rdeča nit igre ostaja in vedno znova prinaša enako sporočilo – ljubezen je večna in vedno znova aktualna tema. Pravzaprav se vse suče okrog denarja in ljubezni, ampak na koncu seveda prava ljubezen premaga vse...

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo