Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
1°C | 10°C
torek, 22.01.2018
-3°C | 6°C
sreda, 23.01.2018
-1°C | 7°C
četrtek, 24.01.2018
-1°C | 11°C
petek, 25.01.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Moje pesmi, moje sanje


KULTURA

| |
17.09.2015      23:15
A A

Moje pesmi, moje sanje


Med tem, ko doma odrske deske bolj kot manj samevajo, svetla izjema so le kulturniki v Krašnji in še to zahvaljujoč Veri Beguš, si igralci iz naših krajev nabirajo izkušnje drugje.


Deli:

Tako sodelujejo pri odrski uprizoritvi enega izmed najbolj priljubljenih glasbenih filmov,  filma  Moje pesmi, moje sanje, ki letos praznuje častitljivih 50 let. In če smo pri ogledu le tega  vzdihovali, jokali, stiskali pesti in se smejali, ni čisto nič drugače pri uprizoritvi, ki  jo je pripravila mlada ekipa dveh, bolje treh društev. Poleg KD Ihan in KD Mlin Radomlje sodelujejo še člani Simfoničnega orkestra Domžale-Kamnik. Znana zgodba o Marii, ki želi postati redovnica in njenem srečanju z stotnikom Trappom in njegovimi otroci te kar posrka vase, celo toliko, da pozabiš, da si prišel narediti tudi kakšen posnetek. Se pa ob tem nehote spomniš na delček filma Ne joči, Peter, v katerem pravi eden od igralcev : Si ti tud notr padu?  In potem, ko je vsega konec, ko se 40 članska zasedba brez mojstrov slike in zvoka kar nekajkrat pokloni ob zaključku razumeš vse tiste, ki so si predstavo ogledali večkrat, kajti  res so dobri. Kaj dobri, super in še kaj bi lahko dejal, le to je žalostno, da bo vsega tega konec in to projekta , ki je zahteval izredne napore in odrekanja. Upajmo le, da bodo igralci oziroma pevci le še spravili kakšno uprizoritev na odrske deske, saj bi bilo škoda, saj je zanimanja za ogled še veliko. Sicer  bi si jo šel ogledat še enkrat tudi jaz. Če je sprejem pred dvorano malce nenavaden ,vsaj kar se  s strani ene izmed stanovalk tiče se le ta hitro pozabi zahvaljujoč  igri, petju, plesu in glasbi. Svoje vsekakor dodajo še  scena in luči ter zvočni efekti. Med preko 70 nastopajočimi, če seštejem igralsko in glasbeno zasedbo je delček, ki so ga doprinesli mladi igralci iz Črnega grabna več kot dobrodošel. Zato je prav, da poleg vseh nastopajočih omenimo tudi njih, tiste na odru in v orkestru saj so navdušili ne samo mene, ampak številne obiskovalce muzikala Moje pesmi, moje sanje, ali kakor so zapisali Pojte in sanjajte z nami! Še enkrat vsem vam hvala za res čudovit večer v Kulturnem domu Radomlje.           

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.201 | Šport
Obisk motorističnega sejma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo